Analitycy: będzie PlayStation 5 Pro w tym roku. Sony nie ma wyjścia

Analitycy: będzie PlayStation 5 Pro w tym roku. Sony nie ma wyjścia
Sony obniżyło ostatnio swoje prognozy dotyczące sprzedaży konsoli do gier PlayStation 5. Aby zwiększyć zainteresowanie wśród konsumentów, firma wprowadzi na rynek wersję Pro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Analitycy rynkowi poinformowali serwis CNBC, że Sony wprowadzi w trzecim lub czwartym kwartale br. konsolę do gier PlayStation 5 Pro. Tym sposobem Sony będzie chciało zwiększyć zainteresowanie konsumentów i zaoferować ulepszony sprzęt, gotowy na premierę gry Grand Theft Auto VI w 2025 roku.

Oczywiście są to niepotwierdzone informacje — Sony odmówiło komentarza w tej sprawie, ale też nie zaprzeczyło doniesieniom.

PlayStation 5 ma już swoje lata

Warto zauważyć, że PlayStation 5 debiutowała na rynku w listopadzie 2020 roku. Konsola ma już ponad 3 lata, co w świecie technologii jest długim czasem i można powiedzieć, że najwyższy czas na modernizację podzespołów.

PS5 odnotowała do tej pory świetną sprzedaż, ale jest już trochę tak, że ten, kto miał kupić konsolę do gier Sony, już zdążył to zrobić. Japoński gigant obniżył więc w zeszłym tygodniu swoje prognozy sprzedażowe dla PS5 na rok fiskalny, kończący się w marcu, z 25 mln jednostek do 21 mln jednostek. Spadek sprzedaży ma być "stopniowy" i potrwać do następnego roku fiskalnego — zdradził jeden z dyrektorów Sony.

W poprzednich latach, kiedy mieliśmy do czynienia z podobnymi cyklami, firmy z sektora gamingowego szukały sposobu na to, aby wznowić zainteresowanie konsumentów. Wprowadzały więc odświeżone urządzenia, aby ożywić sprzedaż. W przypadku Sony była to konsol Pro dla PlayStation 4, mniej więcej trzy lata po początkowym debiucie PS4.

Analitycy oczekują PlayStation 5 Pro od Sony w drugiej połowie lub pod koniec 2024 r.

"Wydaje się, że w branży gier panuje szeroki konsensus, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do uruchomienia PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku" — powiedział CNBC Serkan Toto, CEO tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games. "Sony będzie chciało mieć pewność, że ma świetny sprzęt na półkach sklepowych, kiedy GTA VI pojawi się w 2025 roku. Premiera tej gry będzie zastrzykiem energii dla całej branży gier".

ZOBACZ RÓWNIEŻ