Bloober Team został głównym udziałowcem w polskim studiu VR

Bloober Team
Bloober Team, fot. materiały prasowe
Bloober Team sfinalizował umowy, dzięki którym przejął ponad 50 proc. udziałów w spółce Played With Fire sp. z o.o. Inwestycja w polskie studio VR jest częścią strategii Bloobera, który chce zostać liderem horroru do 2027r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bloober Team przejmuje 53,27 proc. udziałów. - Bardzo nas cieszy bliższa współpraca z Played With Fire. W dobie fuzji i przejęć inten-sywnie rozglądamy się za partnerami, którzy są w stanie wspomagać nas w realizacji długo-terminowej strategii. Zależy nam więc na pozyskiwaniu spółek, które mają podobną do nas wizję i podejście do biznesu, tak aby mogli się stać częścią naszego DNA - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team. I dodaje: - Inwestycja w studio VR jest konsekwentną realizacją naszej nowej strategii. Chcąc zostać liderem horroru musimy patrzeć szerzej. VR daje zdecydowanie największą immersyjność i uważamy, że ma on niezwykły potencjał, zwłaszcza jeśli mówimy o horrorach.

Played With Fire to studio gier VR z siedzibą w Krakowie. Obecnie zespół składa się z 20 osób, które - jak sami o sobie mówią - uwielbiają eksperymentować z nowymi mechanikami gry i rozwiązaniami technologicznymi, tworząc immersyjne wirtualne przestrzenie. Do tej pory spółka wydała dwie produkcje - Stargaze i Mixture, czyli  gry VR łączące w sobie akcję i przygodę z naukowymi elementami.

- Nasze gry skupiają się na zanurzeniu w emocjonujących opowieściach w oparciu o roz-budowaną rozgrywkę i oryginalne światy VR. Widzimy wiele punktów wspólnych z Bloober Team, dlatego tak bardzo cieszy nas dzisiejsze podpisanie umów. Upatrujemy w tym szansy na rozwój dla obu spółek, szczególnie przez dzielenie się doświadczeniem tak utalentowanych ludzi, których mamy w swoich zespołach - dodaje Bartłomiej Szydło, prezes Played With Fire.

ZOBACZ RÓWNIEŻ