Pinterest otwiera nowe biuro w Warszawie. W tegorocznych planach podwojenie zatrudnienia

Pinterest
Pinterest, fot. materiały prasowe
Pinterest, Inc. otwiera biuro w Warszawie. To pierwsze centrum inżynieryjne tej amerykańskiej firmy w Europie Środkowej. Dzięki nowemu oddziałowi Pinterest będzie mógł zwiększyć intensywność pracy globalnych zespołów inżynierów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pinterest rozpoczął działalność w Polsce w grudniu 2021 r., z chwilą przejęcia firmy VOCHI, która w Warszawie miała już biuro i pracowników. VOCHI to aplikacja, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udostępnić użytkownikom najnowocześniejsze narzędzia do tworzenia i edytowania filmów. VOCHI nadal będzie oddzielną aplikacją, podczas gdy zespół ją tworzący pracuje również nad narzędziami dla twórców z platformy Pinterest. Pracownicy VOCHI stali się trzonem warszawskiego biura, a Pinterest zaczął dysponować nad Wisłą silną infrastrukturą i kadrą kierowniczą, która może przyciągnąć do regionu kolejnych utalentowanych pracowników.

W 2022 roku Pinterest planuje podwoić zatrudnienie inżynierów w Warszawie, których zadaniem będzie rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów zarówno w aplikacji VOCHI oraz na globalnej platformie Pinterest. Firmę szczególnie interesują eksperci z Europy Środkowej i Wschodniej, którzy specjalizują się w obszarze tworzenia i konsumpcji treści wideo na urządzeniach mobilnych, AR i rozpoznawaniu obrazów. Ich zadaniem będzie tworzenie technologii i środowiska, które wzmocnią zasoby kreatywne oferowane na Pintereście i zbliżą firmę do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle.

"Pinterest to źródło inspiracji dla ponad 400 mln ludzi na świecie, którzy każdego miesiąca korzystają z platformy, aby odkrywać inspirujące pomysły i osoby" - tłumaczą przedstawiciele firmy. Unikalne wyzwania inżynieryjne w Pintereście polegają na skalowaniu usługi, w której miliardy elementów pozostają aktualne i można je odkrywać w dowolnej chwili poprzez dane wejściowe zawierające tekst i elementy wizualne. Mogą się one pojawić ponownie w rekomendacjach dzięki spersonalizowanemu algorytmowi wykorzystującemu sygnały generowane na podstawie przewidywanych zainteresowań.

Budujemy środowisko dla twórców, które oferuje im narzędzia do wspierania silnego zaangażowania odbiorców, dzięki czemu Pinterest staje się domem dla najbardziej inspirujących treści na świecie. Nowe centrum inżynieryjne w Warszawie umożliwi nam wykorzystanie specjalistycznych umiejętności technicznych ekspertów z tego regionu, w tym wiedzy z zakresu mobilnego wideo, AR i rozpoznawania obrazów, czyli narzędzi które zasilają zasoby kreatywne, jakie oferujemy twórcom. Pinterest to miejsce, w którym ludzie mogą pracować na najwyższym poziomie i nie możemy się doczekać, kiedy nasze doświadczenie wzbogacą nowe talenty z Polski - mówi Jeremy King, Senior Vice President of Engineering w firmie Pinterest.

ZOBACZ RÓWNIEŻ