Pekao rusza po firmy z sektora MSP

Pekao rusza po firmy z sektora MSP
Bank Pekao SA w ciągu pierwszych 9 miesięcy br. zanotował mocny wzrost liczby nowych klientów z sektora MSP i MID - powiedział podczas konferencji prasowej prezes banku, Michał Krupiński.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bank Pekao SA w ciągu pierwszych 9 miesięcy br. zanotował mocny wzrost liczby nowych klientów z sektora MSP i MID - powiedział podczas konferencji prasowej prezes banku, Michał Krupiński.

Od początku roku do grona nowych klientów części korporacyjnej Pekao SA dołączyło 1349 podmiotów z sektora MSP i MID. Rok wcześniej w tym samym okresie było to 1123 nowych klientów.

Jak wynika z raportu firmy, w ślad za większą liczbą klientów rosną dochody z działalności komercyjnej. W przypadku sektora MSP wzrosły one o 11 proc. w porównaniu do minionego roku. Ogółem dochody z działalności operacyjnej całego banku w tym okresie wzrosły o 7 proc. do 6,1 mld złotych.

Ogółem akwizycja klientów z sektora MSP (bank określa tak firmy z obrotami powyżej 5 mln złotych rocznie) zwiększyła się o 21 proc.

Wśród zauważalnych trendów prezesi banku - Michał Krupiński i Tomasz Kubiak, podali m.in. mocny wzrost sprzedaży usług bankowych związanych z terminalami POS. W tym roku osiągnął on wzrost na poziomie 56 proc. w porównaniu do minionego roku. Drugim trendem jest mocny wzrost leasingu - wartość dochodów z tego tytułu zwiększyła się o 42 proc. 

- Wzrosty w tych segmentach zawdzięczami m.in. coraz lepszemu cross-sellingowi dla sektora przedsiębiorstw. Firmy korzystają m.in. z ofery leasingowej - powiedział Michał Krupiński. 

Pekao we wrześniu br. miał około 22,5 mld złotych udzielonych kredytów korporacyjnych dla firm z sektora MID i MSP, z tego około 5,3 mld złotych dla sektora MSP. W porównaniu do września 2018 r. oznacza to wzrost o ponad 14 proc. 

Jak zapewnili przedstawiciele Pekao, ważnym elementem strategii banku będzie finansowanie OZE - m.in. w średnich przedsiębiorstwach. Firma uruchomiła m.in. program kredytów korporacyjnych i MŚP na finansowanie instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie rośnie zainteresowanie przedsiębiorstw inwestycjami w tym obszarze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY