Patronaty

Master Robots
Master Robots, fot. materiały prasowe
Jakie wydarzenia objęliśmy swoim patronatem?
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2022 (87)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Masters & Robots 2022

Za nami VI edycja konferencji Masters & Robots poświęcona trendom na styku technologii, biznesu i ESG. Zgromadzeni w Nowym Teatrze w Warszawie przedstawiciele nauki i biznesu dyskutowali m.in. o przyszłości pracy, przywództwa, klimatu, medycyny, AI i inżynierii genetycznej. Wydarzeniu towarzyszyła pierwsza edycja konkursu Masters & Robots Awards organizowanego przez Sebastiana Kulczyka i Digital University. Nagrodę i tytuł Tech Disruptora otrzymał Jakub Bartoszek z MAB Robotics za opracowanie koncepcji robotów kroczących, zastępujących człowieka w niebezpiecznych pracach wspierających utrzymanie infrastruktury podziemnej.

Masters & Robots to jedna z najistotniejszych konferencji poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowana corocznie przez Digital University ze wsparciem partnera strategicznego – InCredibles. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „What if…”, które miało za zadanie zwracać uwagę na istotę prognozowania i analizowania trendów. Amy Webb, wybitna futurolożka, założycielka Future Today Institute, mówiła o tym, jak ważne jest przygotowanie organizacji na różne scenariusze. Podkreślała, że jeśli teraz nie poświęcimy czasu na zastanowienie się „Co jeśli”, wkrótce możemy mierzyć się z dużo trudniejszym pytaniem „Co teraz?!”.

Podczas konferencji rozstrzygnięto pierwszą edycję Masters & Robots Awards. Jury pod przewodnictwem Sebastiana Kulczyka postanowiło przyznać nagrodę nie tylko za przełomowe myślenie, ale także za pozytywne przejście z fazy testowej do komercyjnej. Pierwszą w historii nagrodę Masters & Robots otrzymał Jakub Bartoszek, współzałożyciel MAB Robotics, za stworzenie i przetestowanie w otoczeniu operacyjnym robota kroczącego. 

Jak zmienia się sytuacja osób LGBT+ w Polsce? Tęczowe Diamenty 2022 rozdane

Reprezentacja osób LGBT+ przed sądami, benefity pracownicze dla partnerów/ek pracowników/czek niezależnie od ich płci i queerowe konferencje naukowe – poznaliśmy/ łyśmy zwycięzców/czynie LGBT+ Diamonds Awards 2022. Nagrodzeni/one: BNP Paribas, Place of Pride SKANSKA, Ewelina Negowetti, Koalicja Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQ, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Koło Naukowe MyGender z SWPS. Jak dowodzi rekordowa liczba 160 zgłoszeń nominacji – zaangażowanie nie tyko społeczne, ale też pracodawców/czyń w działania na rzecz różnorodności i inkluzji w Polsce rośnie.

Organizatorzy/ki konkursu – NatWest Group w Polsce i ABSL szczególną uwagę poświęcają budowaniu różnorodnych i inkluzywnych miejsc pracy, pokazując dobre praktyki czy rozwiązania oraz nagradzając firmy, które mogą być przykładem dla innych organizacji. Takie działanie wynika z przekonania, że dobrostan i motywację pracowników/czek kształtują nie tylko benefity czy płaca, ale także odpowiednia kultura organizacyjna oraz równe, a przede wszystkim przyjazne środowisko pracy.

Rozdanie nagród LGBT+ Diamonds 2022 odbyło się 26 października w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki. Z tej okazji budynek został tego wieczoru podświetlony w kolorach tęczy. – To wydarzenie co roku przyciąga coraz więcej osób, które wspólnie zmieniają świat na taki, który szanuje i docenia różnorodność. Spotkanie to początek, wspólne działanie to sukces. Tegoroczne motto konkursu pokazuje, że efekty można osiągnąć, tylko działając razem – mówi Dariusz Żak z NatWest Group w Polsce.

X edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG za nami

19-20 października w Jachrance odbyła się jubileuszowa, X edycja Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania działów finansowych poruszone zostały tematy takie jak: zmiany w otoczeniu gospodarczym i rynkowym, finansowe aspekty zrównoważonego rozwoju, IT w służbie CFO oraz zarządzanie ryzykiem w spółce giełdowej.

Pierwszy dzień kongresu wypełniły cztery bloki dyskusyjne. Podczas pierwszego z nich była mowa o zmianach w otoczeniu gospodarczym i rynkowym. Druga dyskusja panelowa poświęcona była finansowym aspektom zrównoważonego rozwoju. W kolejnym bloku tematycznym eksperci opowiedzieli o IT w służbie CFO, skupiając się na systemach pomocnych w zarządzaniu finansami, zmianach regulacyjnych wymagających nowych rozwiązań IT oraz możliwościach analizy coraz szerszego zakresu danych. Ostatnia dyskusja poświęcona była zarządzaniu ryzykiem w spółce giełdowej. Drugiego dnia kongresu odbyły się praktyczne warsztaty.

Organizatorem kongresu było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Zakończył się Edumixer 2022

To był bardzo inspirujący i twórczy czas wymiany doświadczeń, na którym zaprezentowano merytoryczną wiedzę poprzez prezentacje i dyskusje. W jednym miejscu zgromadzono reprezentantów firm z sektorów IT, telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa, a także przedstawicieli administracji, samorządów, uczelni, szkół zawodowych i branżowych oraz reprezentantów edukacji nieformalnej, uczniów i studentów, studenckich biur karier, kół naukowych oraz innych ekspertów i praktyków rynkowych.

Podczas trzech dni konferencji pojawiło się mnóstwo podsumowań, wniosków dotyczących branży teleinformatycznej, w tym również dobrych praktyk współpracy edukacji z biznesem.

Zgodnie z głównym tematem forum „Bezpieczeństwo w teleinformatyce. Wyzwanie dla edukacji, rynku pracy i przedsiębiorców” dużo uwagi poświęcono wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem oraz kompetencjom niezbędnym do funkcjonowania gospodarki. Rozmawialiśmy również o modelach i dobrych praktykach związanych ze współpracą edukacji z biznesem, które dążą do wypracowania tych kompetencji u przyszłych kadr. Podczas dyskusji panelowych bardzo wyraźnie wybrzmiało, że mierzenie się z wyzwaniami daje szansę na polepszenie sytuacji w branży i jej rozwój.

W trakcie wydarzenia podpisane zostały porozumienia sektorowe między Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie a Migam oraz Siecią Badawczą Łukasiewicz – EMAG. Porozumienie podpisali również Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 oraz Migam.

Targi Uroda 2022 w Amberexpo przyciągnęło tłumy

Tegoroczna edycja największych targów fryzjersko-kosmetycznych w północnej Polsce cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tej jesieni, pod patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka, zgromadziło blisko 4,5 tys. odwiedzających.

Kilkadziesiąt firm i marek z branży beauty, premiery produktowe, możliwość testowania innowacyjnych produktów oraz ich zakupu w promocyjnych cenach, emocjonujące mistrzostwa konkursy, pokazy, debaty w ramach kampanii Gdańsk Miastem Równości i niezwykli goście – Jaga Hupało i Adam Szulc, którzy przygotowali indywidualne, efektowne show swoich artystycznych i fryzjerskich umiejętności.

W tym roku hala AmberExpo została podzielona pomiędzy kilka stref: naukową, mistrzostw fryzjerskich, kosmetyczną, makijażu, barberską, paznokcia, eko, mediową i influencerską. Najbardziej widowiskowe wydarzenia odbywały się w sercu budynku na scenie głównej.

My Company Polska wydanie 12/2022 (87)

Więcej możesz przeczytać w 12/2022 (87) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ