Patronaty My Company Polska. Styczeń 2024

Patronaty My Company Polska. Styczeń 2024
Fot. shutterstock.
Przedstawiamy wybrane wydarzenia biznesowe, które objęliśmy redakcyjnym patronatem.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2024 (100)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

NIE PRZEGAP! Amazon Biznes Know-How 2024 – Pierwsza Polska Konferencja dla Sprzedawców Amazon!

Kiedy? 12–13 stycznia 2024 r.

Gdzie? Warszawa West Gate Centrum Konferencyjne

Dla kogo? Dla każdego, kto handluje na Amazon lub planuje rozpocząć! Co cię czeka

∙ Intensywne warsztaty: Odkryj strategie budowania sprzedaży na Amazonie

∙ Wiedza od ekspertów: 16 godz. wykładów od światowych praktyków

∙ Ekskluzywność: Tylko 200 miejsc dla najbardziej ambitnych

∙ Networking: Bezpośredni kontakt z czołowymi graczami społeczności Amazon

∙ Praktyczne sesje Q&A: Wymiana doświadczeń i nowych pomysłów z prelegentami

∙ Luźne rozmowy: Lunch i przerwy kawowe to czas na swobodne dyskusje

∙ Afterparty: Nieograniczony networking w przyjaznej atmosferze

Dodatkowo

∙ Tłumaczenie na język polski

∙ Stoły dyskusyjne z prelegentami

∙ Open Bar i smaczny lunch

∙ Dostęp do nagrań prelekcji i slajdów

Szczegóły na: globalsellers.pro/amazon-biznes-know-how-2024

40 godz. pracy w tygodniu? W Polsce to mrzonka. Pracownicy pracują coraz więcej i są bardziej nieszczęśliwi

Ludzie spędzają większą część swojego życia w pracy. W Polsce są to 43 godz. tygodniowo, czyli więcej niż standardowy etat. Według raportu „Szczęście w pracy Polaków”, który został przygotowany przez agencję pracy Jobhouse i Great Digital, współczynnik szczęścia w 2023 r. wyniósł 6,8 w 10-punktowej skali. Jest to nieco mniej niż rok temu (6,9).

Pięć najważniejszych czynników, które decydują o szczęściu w pracy Polaków pozostaje bez zmian od zeszłorocznej edycji. Na pierwszym miejscu nadal znajduje się wynagrodzenie, które wskazało aż 91 proc. badanych – to nieco więcej niż w ubiegłym roku (89 proc.). Następnie respondenci podkreślili rolę takich aspektów jak: współpracownicy, na których można liczyć (81 proc.), przyjazna atmosfera pracy (80 proc.), relacje z przełożonym (75 proc.) oraz możliwości rozwoju, jakie oferuje praca (75 proc.). W porównaniu do zeszłorocznego raportu rola tego ostatniego czynnika spadła o 6 p.p. (81 proc. w 2022 r.).

3 tys. przedsiębiorców z całej Polski wzięło udział w 11. edycji Akademii e-marketingu

Przez cały 2023 r. w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w internecie. Właściciele małych i średnich biznesów zdobyli cenną wiedzę z marketingu online. Eksperci podzielili się praktycznymi wskazówkami i zaprezentowali sprawdzone narzędzia. Wiosenno-jesienne szkolenia odbyły się w Katowicach, Gdańsku, Warszawie oraz w Białymstoku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu.

Spotkania były również szansą na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, które są ważne, szczególnie na lokalnym rynku. Gościem specjalnym spotkań na Śląsku, Pomorzu i Mazowszu był mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Akademia e-marketingu już od 11 lat inspiruje i zachęca przedstawicieli sektora MSP do rozwoju swojego biznesu w internecie. Program szkoleń jest zawsze idealnie dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców pragnących rozwijać swój biznes online. Udział w bezpłatnych wydarzeniach jest świetną okazją do zdobycia cennej, praktycznej wiedzy z marketingu internetowego i strategii promocji firmy w sieci. Bazuje przede wszystkim na praktycznych wskazówkach ekspertów oraz dużej dawce wiedzy podanej w bardzo przystępny i interesujący sposób.

Wszystkie tegoroczne spotkania w ramach Akademii e-marketingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. W 11 wydarzeniach w największych miastach w Polsce udział wzięło 3 tys. przedsiębiorców. Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych, szczególnie na lokalnym rynku.

Start in Park, czyli program dla ambitnych

Trwa rekrutacja do Programu Akceleracyjnego Start In Park organizowanego przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Ten bezpłatny program wspiera nie tylko indywidualne pomysły, ale również przedsiębiorców w rozwoju ich projektów biznesowych.W programie przewidziane jest 25 miejsc. Celem Start in Park jest pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej, wprowadzeniu na rynek nowych produktów lub usług oraz realizacji innowacyjnych przedsięwzięć w istniejących firmach.

Co możesz zyskać? 70 godzin szkoleń, wsparcie mentorów, nowe relacje biznesowe oraz możliwość zaprezentowania swojego pomysłu i pozyskania inwestora podczas Demo Day. 

Aplikować mogą osoby od 16. roku życia z pomysłem na biznes oraz firmy działające do 3 lat lub nowe projekty biznesowe planowane do realizacji przez doświadczone podmioty, które mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego.

Przyszłość polskich szpitali: Zwycięzcy II edycji Mother and Child Startup Challenge gotowi do zrewolucjonizowania polskiego szpitalnictwa

Clebre, Calmsie, TruScreen i Laserobaria 2.0_S zdobyli główną nagrodę w II Edycji Mother and Child Startup Challenge (MCSC), rewolucyjnym konkursie, który ma na celu transformację polskich szpitali poprzez innowacje w opiece zdrowotnej dla matek i dzieci. Gala wręczenia nagród odbyła się 7 grudnia 2023 r. w prestiżowym POLIN w Warszawie. Nagrodą główną jest wprowadzenie zwycięskich rozwiązań w szpitalach współorganizujących przedsięwzięcie.

Mother and Child Startup Challenge to unikalny projekt na skalę europejską, łączący państwowe podmioty medyczne w dążeniu do wykorzystania potencjału innowacyjnych rozwiązań związanych z szeroko pojętą opieką zdrowotną. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 51 startupów i firm z różnych krajów, które konkurowały o możliwość wprowadzenia swoich innowacyjnych pomysłów do sześciu publicznych szpitali w Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Gdańsku i Olsztynie.

Podczas gali, która odbyła się w obecności przedstawicieli świata medycznego, biznesowego i naukowego, zwycięzcy otrzymali zaszczytne wyróżnienie oraz szansę sprawdzenia swoich rozwiązań w szpitalach. Wśród nagród dodatkowych znalazły się również atrakcyjne wsparcia mentoringowe i techniczne.

Praca 4.0. Już w styczniu

Konfederacja Lewiatan już po raz dziewiąty organizuje konferencję „Praca 4.0” poświęconą trendom, zjawiskom i rozwiązaniom, które zdominują rynek pracy zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej. Przedmiotem dyskusji będzie wszystko to, co okaże się kluczowe dla działów HR w 2024 r.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie 29-31 stycznia 2024 r.

– Cyfrowa i zielona transformacja ma dziś ogromny wpływ na modele pracy. Ma istotne znaczenie zarówno dla działów HR, jak i liderów firm, współdecyduje bowiem o sukcesie bądź porażce. Czynników determinujących przyszłość pracy jest jednak więcej. Od regulacji prawnych na krajowym i unijnym rynku, istotnych zmian demograficznych po rosnący popyt na zupełnie nowe kompetencje i doświadczenia zawodowe - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

My Company Polska wydanie 1/2024 (100)

Więcej możesz przeczytać w 1/2024 (100) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ