Paczkomaty przy każdym kościele? InPost kontaktuje się z parafiami

Paczkomaty staną przy kościołach Paczkomaty staną przy kościołach? Fot. Adobe Stock
InPost kontaktuje się z parafiami w całym kraju z propozycją wynajmu gruntów pod paczkomaty - donosi Rzeczpospolita. Oferta jest interesująca, ale o miejsca przy kościołach zamierza walczyć Poczta Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak podaje Rzeczpospolita, oferta InPostu trafiła już do wielu parafii, w tym bezpośrednio do kurii diecezjalnej w Płocku czy też do księży w Pułtusku.

Paczkomat przy kościele?

InPost oferuje miesięczny czynsz w wysokości 500 złotych oraz pokrycie kosztów zużycia energii elektrycznej. W dodatku proboszczowie parafii mieliby dostęp do usługi "podaj dalej" za symboliczny 1 grosz. Oznacza to, że mogliby w nieograniczony sposób korzystać z automatu umieszczonego na terenie parafii. 

Przedstawiciele InPostu tłumaczą oficjalnie, że uruchamianie paczkomatów przy kościołach nie jest nową strategią firmy, ale naturalnym krokiem w rozwoju sieci w Polsce. Jak tłumaczy Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu, tygodniowo firma uruchamia 100 nowych paczkomatów i łącznie w kraju ma już ponad 7 tys. maszyn. Lokalizacje przy kościołach byłyby marginalnym odsetkiem tej liczby. Ponadto InPost ma nie posiadać specjalnej oferty dla proboszczów. 

InPost złożył ofertę przejęcia Mondial Relay, francuskiego operatora pocztowego 

Nie tylko Inpost

Rzeczpospolita zaznacza, że w wyścigu może także brać udział Poczta Polska. Firma, jak deklaruje jej rzeczniczka, Justyna Siwek, analizuje różne lokalizacje w tym m.in. na terenach parafii. Nie oznacza to, że Poczta chce tam otwierać swoje paczkomaty - każda lokalizacja niezależnie od tego, czy jest to okolice centrum handlowego, placówki pocztowej czy kościoła jest analizowana na bazie tych samych czynników.

Dziennik zwraca uwagę na wyścig między różnymi operatorami automatów do odbioru i wysyłki paczek. Oprócz InPostu i Poczty Polskiej, dołącza do niego np. chiński Aliexpress czy Allegro.

Raport elektromobilność, czyli miasto przyszłości

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY