Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit
Open Eyes Economy Summit (OEES) to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, który od 2016 r. z pomocą wybitnych osobistości ze świata nauki, ekonomii i kultury udowadnia, że biznes i gospodarka powinny opierać się na wartościach społecznych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

OEES poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W Kongresie biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy, dziennikarze, aktywiści, artyści i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Obecność na OEES to doskonała okazja, by posłuchać na żywo niezwykłych osobowości i nawiązać nowe kontakty.

Tegoroczny kongres, który odbędzie się w dniach 22 i 23 listopada w Krakowie, będzie dobrą okazją, by posłuchać na żywo znanych autorytetów z różnych dziedzin – biznesu, polityki, nauki czy kultury i wziąć udział w rozmowach na ważne i aktualne tematy społeczno-gospodarcze. Green Deal w obliczu wojny: Szok energetyczny - przeczekanie czy dostosowanie; Dekarbonizacja przemysłu – neutralność klimatyczna i transformacja energetyczna wobec widma kryzysu; Czego uczy nas w obszarze praw człowieka w biznesie para najczarniejszych łabędzi XXI wieku?; Gospodarcza przyszłość Ukrainy; Cyberbezpieczeństwo i dezinformacja w obliczu kryzysów – to zaledwie kilka z ponad 80 punktów programu podzielonych na 7 ścieżek tematycznych: Wiarygodność ekonomiczna; Prawa człowieka w biznesie; Klimatyczna regeneracja miast; Młodzi w mieście; Green Deal – energia, żywność, zdrowie; Design thinking w transformacji ku nieznanemu; Open Eyes to Ukraine. Swoją obecność na OEES potwierdzili m.in.: Rafał Brzoska – InPost, Paweł Wojciechowski – b. Minister Finansów; Marta Petka-Zagajewska – PKO Bank Polski; Anna Rulkiewicz – Grupa LUX MED, Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich, Katarzyna Łażewska-Hrycko – Główny Inspektor Pracy. Do grona Partnerów dołączyli z kolei m.in.: Miasto Kraków, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ING Bank Śląski, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska czy Google.

Kluczowym elementem 7. edycji kongresu będzie prezentacja finalnych wniosków z pełnego raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, przygotowanego w grupie ekonomistów pod przewodnictwem prof. dr. hab. Jerzego Hausnera. Obszary, które dokładnie przeanalizowano w raporcie to: finanse publiczne, stabilność systemu finansowego, praworządność, jakość usług publicznych oraz respektowanie zobowiązań międzynarodowych. Już pierwsze obliczenia zaprezentowane w czerwcu br. na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie pokazały, że wiarygodność ekonomiczna Polski na przestrzeni ostatnich 3 lat znacząco spadła. O tym, jaki ma to wpływ na naszą gospodarkę oraz co można z tym zrobić będą rozmawiać eksperci w panelach dyskusyjnych podczas drugiego dnia kongresu.