Na zielono, czyli nowości motoryzacyjne 2021 r.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Choć premiery motoryzacyjne prezentowane są przez cały rok, to właśnie początek stycznia sprzyja informowaniu o zaplanowanych nowościach. W 2021 r. wiele z nich to auta elektryczne – do tego prowadzą restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin. Ale to jeszcze nie jest koniec ery aut z tradycyjnym napędem.

Na liście nowości aż się zazieleniło! Każdy niemal nowy samochód wyjeżdża ekologii naprzeciw. Dużo nowych aut wyposażonych jest w oszczędny napęd: elektryczny lub hybrydowy, choćby w postaci tzw. miękkiej hybrydy (z alternatorem, który w razie potrzeby może też pełnić funkcję silnika elektrycznego). Dokładne informacje o kolejnych premierach zaplanowanych na 2021 r. będą do nas co prawda docierać stopniowo, ale wielu producentów aut już teraz pokazuje prototypy.

Na prąd

Mercedes ma zamiar rozpocząć sprzedaż aż trzech nowych modeli. Będą to kompaktowe SUV-y EQA oraz EQB. Oba wyposażone w silniki o mocy ponad 200 KM i akumulatory, które nawet w najskromniejszej wersji pozwolą przejechać do 400 km. Później na rynek ma też trafić luksusowy model EQS. Warto wspomnieć, że marka ta ma już w ofercie chętnie kupowany model EQC oraz vana EQV. Jak widać, do tego grona szybko dołączą kolejne modele z elektrycznym napędem.

Plany związane z elektromobilnością ma też Audi, które rozpocznie sprzedaż sportowego modelu e-tron GT z silnikiem o mocy 590 KM i napędem na cztery koła (za co najmniej 100 tys. euro) oraz nieco bardziej przystępnego cenowo SUV-a o nazwie Q4 e-tron. W tyle nie zamierza też pozostawać trzeci z niemieckich producentów: BMW pokaże SUV-a iX, który będzie flagowym...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 1/2021 (64)

Więcej możesz przeczytać w 1/2021 (64) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ