Mercedes Maybach EQS SUV. Elektrycznie i na bogato

Maybach na prąd / Fot. Materiały prasowe
Maybach na prąd / Fot. Materiały prasowe
Świat motoryzacji coraz bardziej zmierza ku elektryfikacji - od tego nie ma odwrotu. Mercedes przedstawia pierwszego ultraluksusowego Maybacha z napędem elektrycznym.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pierwszy elektryczny model Maybacha zaprezentowany został chińskim nabywcom - to właśnie w Chinach samochody elektryczne mają obecnie największą sprzedaż. Pojazd ma zasięg 600 km na jednym ładowaniu.

Sprawdź: Bajki Pixar

Mercedes Maybach EQS SUV to pierwszy model ultraluksusowej marki z akumulatorem. Firma wybrała na prezentację Szanghaj, aby zaimponować zasobnym nabywcom w Chinach, gdzie wielu gigantów motoryzacyjnych notuje rekordy sprzedaży elektryków.

Pojazd, który może przejechać 600 kilometrów (373 mil) na jednym ładowaniu, będzie kosztował ok. 200 000 dol., podobnie jak inne modele Maybacha. Wyposażenie obejmuje fotele masujące dla pasażerów z przodu i z tyłu, oraz duże ekrany.

- Mercedes-Maybach EQS SUV łączy naszą ambicję bycia liderem w segmencie cyfrowym i elektrycznym z koncentracją na segmencie luksusowym – powiedział w oświadczeniu Ola Källenius, dyrektor generalny Mercedesa

Model będzie wspierał dążenia Mercedesa do produkcji większej liczby pojazdów z górnej półki swojej luksusowej oferty, ponieważ niemiecki producent samochodów liczy na solidne wyniki nawet w okresie pogorszenia koniunktury. 

Zobacz: Maserati Levante

W ubiegłym roku sprzedaż Mercedesa-Maybacha wzrosła o 37% do rekordowej liczby 22 600 pojazdów. Popyt był szczególnie duży w Chinach, gdzie miesięcznie salony opuszczało ponad 1100 samochodów.

Pojazd opiera się na tych samych podstawach, co jego brat Mercedes EQS SUV i oferuje wrażenia przypominające "kokon na tylnych siedzeniach", co jest szczególnie ważne dla kupujących w Chinach, którzy w większości są prowadzeni przez szoferów. 

Na życzenie konsola środkowa tylnych siedzeń może zawierać dwa składane stoliki, schowek chłodzący i posrebrzane kieliszki do szampana.

Obecnie Mercedes, VW i BMW AG są w dużym stopniu uzależnione od Chin, największego rynku dla wszystkich trzech graczy.

Mercedes Maybach ciągle doceniany w swojej niszy

Mercedes-Maybach to marka luksusowych samochodów, które zyskały popularność dzięki swojej niezwykłej jakości, luksusowemu wyposażeniu oraz wyjątkowemu komfortowi jazdy. 

Popularne modele obejmują:

  • Mercedes-Maybach S-Class (S 560, S 650, S 680) – luksusowa wersja klasy S, która oferuje dodatkowe funkcje i większe wnętrze. Samochody te są popularne ze względu na wysoką jakość wykonania, luksusowe wyposażenie oraz zaawansowane technologie pokładowe.
  • Mercedes-Maybach GLS 600 – luksusowy SUV, który łączy w sobie wyjątkowy komfort jazdy z praktycznością i wszechstronnością. Ten model jest wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, takich jak system kontroli klimatu, rozbudowany system audio czy system asystenta jazdy.

Mercedes Maybach cieszy się dużą popularnością na rynku chińskim. W Chinach jest duże zapotrzebowanie na luksusowe samochody, zwłaszcza takie, które oferują wyjątkowy komfort i prestiż. Kluczowe czynniki wpływające na popularność tych samochodów w Chinach obejmują rosnącą liczbę zamożnych klientów oraz rozwój infrastruktury drogowej. W ostatnich latach Chiny stały się jednym z najważniejszych rynków również dla pojazdów elektrycznych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ