Mata, zmiany na rynku mieszkaniowym, transfer z IKEA do Tylko. Najchętniej czytane teksty listopada

Mata i kampania McDonald
Mata i kampania McDonald`s, fot. materiały prasowe
Prezentujemy podsumowanie najchętniej czytanych tekstów w listopadzie 2021.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1. McDonald's i Mata. Firma na kampanii może stracić w oczach trzydziestolatków [BADANIE]

Nie milkną dyskusje o zapoczątkowanej 18 października kampanii reklamowej McDonald’s przy udziale znanego rapera Maty. Tymczasem firma Inquiry zbadała, jaki jest realny wpływ kampanii na wizerunek firmy i czy McDonald`s na zamieszaniu nie stracił.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

2. Rząd rozważa interwencję na rynku mieszkaniowym. Będzie podatek od niewynajętych mieszkań?

Rząd chce interweniować na rynku mieszkaniowym - zadeklarował w rozmowie z RMF FM Piotr Uściński, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Rozważane są różne opcje - np. wprowadzenie dodatkowych opłat od pustostanów czy też wprowadzenie podatku od spekulacyjnej sprzedaży mieszkań. Analizowany jest również podatek katastralny.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

3. Z IKEA do Tylko. Duże transfery w polskim startupie

José Villamil, dotychczasowy globalny Head of Sales w IKEA Retail dołączył do polskiego startupu Tylko jako Chief Growth Officer. To nie jedyny transfer z ostatnich dni. Tylko zapowiada wielką ekspansję.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

4. Matka Słońce. Wywiad z Olgą Malinkiewicz

Dziś najważniejsze dla mnie to przeskalowanie biznesu i masowa produkcja. Oferujemy coś bardzo wyjątkowego i mamy rok, by zacząć stawiać fabryki i starać się, by być liderem globalnym. Problem w tym, że potrzeba na to pieniędzy, a w Polsce ich nie ma – mówi Olga Malinkiewicz, współtwórczyni Saule Technologies.

Wywiad można przeczytać TUTAJ.

5. Wielki sukces polskiego startupu. Packhelp zebrał 190 mln złotych!

Packhelp zakończył rundę finansowania B. Wyniki? Rekordowe. Firma pozyskała łącznie 190 mln złotych (40 mln euro) od grupy międzynarodowych inwestorów.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

6. Polski "odwrócony portal pracy" z nowym finansowaniem. Gyfted pozyskuje 10 mln zł

Gyfted to polska aplikacja, umożliwiająca - dzięki uczeniu maszynowemu - łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów, zamiast czasochłonnego i kosztownego procesu standardowej rekrutacji. Startup niedawno zamknął rundę pre-seed, w ramach której pozyskał ponad 10 mln zł.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

7. Budując przyszłość. Najlepsze startupy z branży proptech

Zarządzanie biurem, digitalizacja logistyki na placu budowy, dom stawiany w kilkanaście godzin – technologia coraz odważniej wkracza do świata nieruchomości. W minionych miesiącach polski proptech rósł bardzo dynamicznie, a inwestorzy uwierzyli w ten sektor startupowego ekosystemu. Jednak największe wzrosty, prawdopodobnie, dopiero przed nami.

Z zestawieniem można zapoznać się TUTAJ.

8. Jeden z pierwszych inwestorów Tesli wspiera polski startup

HearMe - polska firma oferująca wsparcie psychologiczne jako benefit pracowniczy - zamyka drugą rundę inwestycyjną, z dofinansowaniem na poziomie 303 tys. euro. Wśród wspierających jest Andreas Mihalovits, twórca niemieckiego eBaya.

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

9. TDJ zainwestuje kolejne 200 mln zł w startupy. Fundusz zastąpi TDJ Pitango Ventures

TDJ Pitango Ventures zakończył już poszukiwanie nowych spółek. Zamiast niego nowych okazji zacznie poszukiwać fundusz TDJ Ventures. Do wydania 200 mln złotych!

Artykuł można przeczytać TUTAJ.

10. Wojna z Europą odbije się na naszych portfelach. Wywiad ze Stanisławem Gomułką

W ciągu pięciu, może siedmiu lat zwiększy się w Polsce ryzyko poważnych napięć w gospodarce, o których rząd na razie nie mówi. Nie twierdzę, że czeka nas kryzys na poziomie Grecji, ale kierunek jest niepokojący – mówi prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Centre Club, były doradca rządów Polski i Rosji.

Wywiad można przeczytać TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ