Jarosław Gowin: Pracujemy nad instrumentami wsparcia dla branży motoryzacyjnej

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin, Fot. P. Tracz / KPRM
Wicepremier Jarosław Gowin w odpowiedzi na pytania My Company Polska zapowiedział stworzenie nowego programu wsparcia dla polskich firm z branży motoryzacyjnej. - W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni zaprezentujemy nasze plany - powiedział podczas konferencji prasowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii zadeklarował otwarte podejście do tematów związanych ze wsparciem polskiej branży motoryzacyjnej.

- Podczas wizyty w Berlinie i różnych spotkań, które wówczas odbyłem, słyszałem wiele uwag na temat tego, jak wielkim wyzwaniem dla niemieckiej gospodarki jest temat elektromobilności i np. rozwoju napędu wodorowego - powiedział Jarosław Gowin.

Transformacja jest nieunikniona, także dla Polski. - Dlatego Polska już teraz jest liderem jeśli chodzi o eksport baterii litowo-jonowych - dodał.

Jak zadeklarował w odpowiedzi na pytania My Company Polska, rząd nie zapomina o polskich firmach, które zajmują się szeroko rozumianą branżą motoryzacyjną. - To będzie jedna z branż, która ma naszym zdaniem największy potencjał rozwojowy. Dlatego przygotowujemy szereg instrumentów wsparcia dla branż. Będzie ich łącznie kilkanaście - łącznie zapewni szeroki wachlarz wsparcia, od wsparcia eksportowego po specjalne umowy branżowych - powiedział wicepremier.

Szczegóły programu mają zostać ujawnione w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni. - Wówczas będzie jasne, jakie nasz rząd ma plany jeśli chodzi o rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego - dodał.

Konferencja prasowa odbyła się przy okazji prezentacji nowej inwestycji firmy Northvolt w Polsce.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ