Facebook, Pinterest czy Twilio. To klienci małej firmy z podhalańskiej miejscowości Ciche

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
W małej miejscowości Ciche na Podhalu powstają drewniane akcesoria technologiczne, które pokochali ludzie na całym świecie. Wśród klientów Oakywood są m.in. Facebook, Pinterest, Twilio czy CD Projekt RED.

Pieniądze to nie wszystko – mówi Mateusz Haberny, założyciel marki Oakywood. – W prowadzeniu biznesu ważne jest także pozytywne wpływanie na środowisko i społeczeństwo – podkreśla. Jak to robi? Poprzez udostępnianie ludziom wysokich technologii w połączeniu z naturalnymi materiałami i ekologicznym podejściem do produkcji. Tworzone przez Oakywood drewniane akcesoria technologiczne (bezprzewodowe ładowarki, stacje dokujące czy stojaki na słuchawki) zachwyciły odbiorców na całym świecie. Z Cichego, małej miejscowości na Podhalu, każdego tygodnia rusza w świat ok. 500 sztuk akcesoriów, które trafiają m.in. do Australii, krajów Europy Zachodniej, Kanady czy USA. Ich odbiorcami są nie tylko klienci indywidualni, ale też bywają nimi duże firmy, takie jak Facebook, Pinterest, Twilio i CD Projekt RED. – Choć na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących akcesoria drewniane, takie chociażby jak etui na różne produkty czy drewniane zegarki, my jako jedni z niewielu potrafimy połączyć drewno z nowoczesnymi technologiami. I to doceniają nasi klienci – mówi Mateusz Haberny. 

Skąd wziął się pomysł na tak udany biznes? Wystarczyło połączyć dwa składniki – rodzinną tradycję Mateusza ze znajomością trendów technologicznych.

Technologia i natura

– Mój ojciec, jak wiele osób na Podhalu, prowadził zakład stolarski. Od najmłodszych lat obserwowałem jego pracę i uczyłem się fachu. Jako kierunek studiów...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 12/2020 (63)

Więcej możesz przeczytać w 12/2020 (63) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY