Cena bylejakości w e-biznesie

Red Fox Rocks
Red Fox Rocks
Dziś, w czasach digitalizacji, chcemy wszystkiego “na już”. I o ile sprawdza się to w przypadku ekspresowych dostaw z e-sklepów do klientów, o tyle same sklepy, jeśli są wdrażane ad hoc, szybko tracą na jakości i - koniec końców - powodują brak wspomnianych zamówień. Sam Guccio Gucci przyznał, że swój sukces zawdzięczał wysokiej jakości swojej pracy! Gucci znał tajemnicę sukcesu w e-commerce.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

"Jakość pamięta się dłużej niż cenę" - tak właśnie mawiał Gucci. I choć może wydawać się, że branża technologiczna niewiele ma wspólnego z marką modową premium, to właśnie to jedno powinno je łączyć - jakość. Dlatego właściciele e-biznesów, aby utrzymać wysoką jakość, zazwyczaj szukają partnerów technologicznych, którzy są w stanie wesprzeć ich i doradzić we wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem biznesu internetowego.

Pomocy szukają już na samym początku swojej eCommercowej drogi. Zaczynają od doboru odpowiednich produktów – takich, które zainteresują klientów - a następnie wyboru platformy, na której powstanie e-sklep, aż po przemyślaną strategię pozyskania nowego ruchu na swoją stronę i utrzymania przy sobie klientów.

Kolejnym, ale równie ważnym elementem jakościowej układanki e-biznesu, o której nie należy zapomnieć, jest logistyka, czyli wysyłka zamówienia do klienta i szereg związanych z tym kwestii. Dopiero posiadając te rozwiązania (i w dodatku dobrze zintegrowane), możemy mówić o jakościowym e-biznesie. Wszystko to jednak zależy od osoby zarządzającej firmą, od tego, jakich pracowników ma na swoim pokładzie i które rozwiązania może samodzielnie wdrożyć. Pozostałe działania, z którymi przedsiębiorca nie jest w stanie sobie poradzić, a które są niezbędne dla podniesienia jakości e-biznesu, często są realizowane przez odpowiednie firmy technologiczne, będące w stanie obsłużyć klienta kompleksowo.

Bylejakości mówimy nie

Zbudowanie solidnego e-biznesu nie opiera się tylko i wyłącznie na wyborze odpowiedniej platformy sprzedażowej. To dopiero początek. Ważne jest również uporządkowanie procesu wymiany danych pomiędzy systemami w ramach ekosystemu sklepu internetowego i bezbłędna obsługa logistyczna. Sprawność realizacji zamówień stanowi jeden z podstawowych elementów zarządzania e-sklepem, ponieważ wpływa bezpośrednio na zadowolenie klienta. Wyobraź sobie, że robisz zakupy w jednym z e-sklepów z odzieżą. Masz już wybrane produkty, jednak strona koszyka ładuje się bardzo długo… Co robisz? Pewnie to, co większość użytkowników, czyli tracisz cierpliwość i rezygnujesz z zakupów.

Błędów oraz luk w prawidłowym funkcjonowaniu sklepu internetowego jest jednak o wiele więcej niż zbyt wolno działająca platforma. Zaliczyć można również do nich m.in. błędy wynikające z pracy przy zamówieniach, brak odpowiednich narzędzi do analizy danych, czy pojawiające się problemy na poziomie technologicznym, np. w zdefiniowaniu planów rozwojowych systemów. Dlatego tak ważne jest, aby wdrożyć niezbędne narzędzia do utrzymania wysokiej jakości w swoim e-biznesie. Mowa tutaj m.in. o systemach wspierających logistykę sprzedaży, o procesie zarządzania zwrotami i reklamacjami, czy o rozwiązaniach integrujących sklep z firmami kurierskimi.

Walcz o jakościowe projekty

Obecnie, gdy eCommerce stał się najszybszą drogą do odbudowania biznesu, rośnie nie tylko konkurencja w handlu online, ale też wśród software house’ów. Pod koniec września 2021 roku liczba sklepów internetowych wzrosła aż o 22 proc. w stosunku do roku 2020. Jest to więc szansa dla wielu software house’ów, aby zwiększyć liczbę swoich klientów.

Niestety wraz z liczbą nowych projektów, bardzo często obniża się jakość dostarczanych usług - a jak wiadomo klient końcowy, czyli twój klient, oczekuje jakości. Nie będzie lojalny wobec twojej marki, jeśli spóźnisz się z wysyłką zamówienia, nie poinformujesz go o braku towaru na magazynie lub będziesz zbyt długo zwlekać ze zwrotem pieniędzy. – W Red Fox Rocks podnosimy jakość e -biznesów. Sprawiamy, że w oceanie e-sklepów dostępnych na rynku, e-sklepy naszych Partnerów stają się bardziej efektywne, i po prostu lubiane przez konsumentów końcowych. Pomagamy e-biznesom usprawnić wszystkie działania, które zapewniają stabilny, działający eCommerce. Na pytanie – jakie mamy kompetencje? Odpowiadamy pytaniem: – A jaki masz problem do rozwiązania? – mówi Jakub Nadolny, CEO Red Fox Rocks.

Gucci wiedział, że jakość obroni się sama i na tym zbudował sukces swojej marki. Dziś, aby wyróżnić się w oceanie e-biznesów, warto wziąć tę uwagę do serca - daj swoim klientom jakość, a oni odpłacą ci lojalnością.

Chcesz jakości w swoim biznesie? Pisz na: [email protected]

ZOBACZ RÓWNIEŻ