CD Projekt na fali wzrostów: Akcje biją rekordy na WIG20

CD Projekt z dobrą passą na giełdzie.
CD Projekt z dobrą passą na giełdzie. / Fot. shutterstock.
W ostatnich dniach, akcje CD Projektu, czołowego polskiego producenta gier, wykazały imponującą dynamikę wzrostu, stając się liderem zysków na poniedziałkowej sesji wśród wszystkich spółek WIG20.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wartość akcji firmy, która nie osiągała takich poziomów w bieżącym roku, wzrosła o ponad 6%, momentami przekraczając 6,2%, co przełożyło się na kurs 117,85 zł - najwyższą cenę od 20 grudnia poprzedniego roku.

Nieprzerwana seria wzrostowa CD Projekt

Za wzrostem ceny akcji CD Projektu stoi czwarta z rzędu sesja wzrostowa, podczas której wartość akcji zwiększyła się o 11,8%. Według danych analitycznych Bloomberg, firma jest obecnie wyceniana na 28-krotność szacowanego prognozowanego zysku na akcję, a jej wartość księgowa to 5,3-krotność, co wskazuje na solidną pozycję spółki na rynku - czytamy w relacji Bankier.pl.

Prezent od Polaków dla Łukaszenki i Putina: Biełsat TV do likwidacji

CD Projekt na fali wzrostów: Akcje biją rekordy na WIG20

Pojawienie się wyjątkowo pozytywnej rekomendacji od Noble Securities, opublikowanej 8 marca, lecz dostępnej dla klientów już od 5 marca, wyraźnie wpłynęło na pozytywny odbiór rynkowy. Raport wskazuje na sukces premiery "Widma Wolności", który umocnił pozycję CD Projektu na globalnym rynku gier, otwierając drogę dla dalszego rozwoju i nowych sukcesów. Noble Securities przyznało akcjom spółki rekomendację „kupuj”, z ceną docelową na poziomie 192,8 zł, co stanowi aż 87-procentowy potencjał wzrostu – poziom, którego akcje nie osiągały od stycznia 2022 roku. Dlaczego tak się stało skoro firma nie planuje premier w ciągu dwóch najbliższych lat? Odpowiedź przynosi komunikat Noble.

"Spółka przebiła się z kolejnym IP do globalnej społeczności, co potwierdza jej skuteczność w rozpowszechnianiu posiadanych marek i tylko kwestią czasu jest wydanie kolejnych odsłon z obu światów. Pozwoli to sukcesywnie poprawiać wyniki finansowe, jak również rozwinąć kolejne IP. Wobec tego sentyment wokół studia jest nadmiernie zaniżony i mimo niekorzystnego kalendarza, skutkującego brakiem premier w najbliższych dwóch latach, widzimy w akcjach CD Projektu spory potencjał wartości" - napisano w raporcie od Noble.

Mimo optymizmu Noble Securities, inne rekomendacje analityków przedstawiają bardziej zróżnicowany obraz, z 4 zaleceniami „kupuj”, 5 „trzymaj” i 14 „sprzedaj”. Średnia cena docelowa według tych prognoz wynosi 104,67 zł, co sugeruje bardziej ostrożne podejście do przyszłych perspektyw firmy - informuje Bankier.pl.

Horrendalne ceny mieszkań w blokach z wielkiej płyty. "Pozostaną w niezmienionym do 2060 roku"

CD Projekt w centrum uwagi inwestorów

CD Projekt przyciąga szczególną uwagę inwestorów, będąc spółką najchętniej „shortowaną” na GPW, co potwierdzają dane KNF. Obecnie, przed ostatnią aktualizacją, 5 funduszy utrzymuje pozycje krótkie przekraczające próg 0,5%, a całkowita zarejestrowana krótka sprzedaż netto wynosi 3,49% akcji.

Dynamiczny wzrost wartości akcji CD Projektu podkreśla rosnące zainteresowanie inwestorów spółką, a także potwierdza jej mocną pozycję na rynku producentów gier. Pozytywne rekomendacje analityków, zwłaszcza te wskazujące na duży potencjał wzrostu, mogą napędzać dalsze zyski, jednak ostrożność niektórych ekspertów przypomina o zmienności rynku i konieczności dokładnej analizy inwestycyjnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ