Cyberpunk 2077: CD Projekt RED nawiązuje współpracę z Porsche

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Johnny Silverhand - główna postać grana przez Keanu Reevesa - po ulicach Night City będzie poruszał się klasycznym Porsche 911 Turbo z 1977 roku. Samochód został odtworzony na podstawie archiwalnych zdjęć.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

CD Projekt RED już wielokrotnie zaskakiwał podczas zapowiedzi Cyberpunka 2077. Tak było, kiedy na scenie targów E3 pojawił się Keanu Reeves, tak było, kiedy studio zaprezentowało sneakersy od Adidasa inspirowane grą. Teraz polska firma ogłosiła kolejną niespodziewaną współpracę.

Informacja o pojawieniu się w grze kultowego Porsche zbiegła się z przekazaniem szczegółów dotyczących pojazdów w Cyberpunku 2077. Każdy samochód będzie miał unikalny dźwięk i właściwości, ponadto różne będą sposoby prowadzenia. Gracz będzie miał do dyspozycji zwykłe auta, motocykle, a także uzbrojone czterokołowce.

Porsche 911 Turbo z 1977 roku zachowa klasyczny wygląd, jednak zostanie wyposażone w wiele elementów, które pozwoliłyby na dopuszczenie go do ruchu w obecnych czasach. Odtworzenie szczegółów samochodu było o tyle trudne, że słynny model powstał w okresie, z którego nie zachowało się zbyt wiele dokumentacji. Jakub Przybolewski, senior vehicle artist w CD Projekt RED, tak na łamach autokult.pl opowiadał o procesie tworzenia pojazdu:

"Chcieliśmy nie tylko odtworzyć legendarny samochód w grze, ale stworzyć legendarny duet auto-właściciel. Dlatego 911 Turbo Johnny'ego nie da się pomylić z żadnym innym pojazdem. Wystarczy spojrzeć na malowanie, w którym przewijają się trzy kolory. Zielony w odcieniu khaki przypomina nam o wojskowej przeszłości Silverhanda, srebrny od razu na myśl przywodzi jego słynną cybernetyczną rękę, której zawdzięczas swój przydomek, a czerwony - to kolor jego zespołu SAMURAI."

Przy okazji Cyberpunka 2077 CD Projekt RED nawiązał również współpracę z Arch Motorcycle, firmą, której współzałożycielem jest sam Reeves. Jej efekty z pewnością zadowolą wszystkich fanów motocykli.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada 2020 roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ