Cardano zapewnia w tym roku ogromne zyski. Znacznie wyższe niż Bitcoin i Ethereum

Cardano podbija serca inwestorów na rynku kryptowa
Cardano podbija serca inwestorów na rynku kryptowalut / Fot. Cardano.org
Platfroma Cardano (ADA) w ciągu ostatniego roku wypracowała wzrost na poziomie 2400%. Jej obecna wycena to 2,45 dol. Jeśli ktoś zainwestował rok temu, powiększył swoją inwestycję o 24 razy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Bitcoin (BTC), jeśli chodzi o cyfrowe aktywa, ma od dawna numer jeden i jego kapitalizacja wynosi obecnie 840 mld dol., przy wycenie 45 tys. dol. Na drugim miejscu mamy Ethereum (ETH), z kapitalizacją 387 mld dol. i wyceną 3300 dol. Na trzecim jest jednak Cardano (ADA), które wskoczyło o kilka oczek wyżej niż jeszcze parę miesięcy temu. Ostatnio notuje duże wzrosty i ma już kapitalizację rynkową na poziomie 78 mld dol. 

Inspiracje: Gal Gadot

Jeśli ocenimy ostatnie 12 miesięcy, Cardano ma wzrost rzędu 2400%. Bitcoin wypracował w tym czasie 330%, a Ethereum - 750%. 

Cardano (ADA) to odrębny blockchain, który jest konkurencją dla Ethereum. Jest to projekt, który wykorzystuje inne rozwiązania technologiczne i od samego początku był bardziej korzystny pod względem ekologii - zamiast modelu proof-of-work, gdzie wymagane są tzw. koparki kryptowalut, które przetwarzają wszelkie transakcje, wykorzystuje proof-of-stake, gdzie transakcje przetwarzane są przez oprogramowanie. 

W modelu proof-of-stake nie potrzebujemy superwydajnych komputerów i serwerów sieciowych do przetwarzania transakcji i generowania nowych jednostek ADA. To sprawia, że cała infrastruktura zużywa nieporównywalnie mniej prądu niż np. infrastruktura Ethereum. Warto dodać, że mniej więcej za pół roku powinniśmy doczekać się Ethereum 2.0, które przejdzie na model proof-of-stake. 

Cardano bije kolejne rekordy

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, oszacował że jego sieć zużywa mniej energii niż 0,01% sieci Bitcoin. Jednocześnie warto dodać, że Cardano stale się rozwija.

Wielu niezależnych ekspertów ocenia, że potencjał Cardano można porównać z takimi firmami jak Amazon, Facebook i Netflix. To trochę tak, jakbyśmy mieli teraz zainwestować właśnie w jedną z tych firm, które dopiero zaczynały. 

Sprawdź: Emerytura stażowa

Cardano działa przede wszystkim w sektorze finansowym, niemniej dodatkowe zastosowania są oczywiście możliwe. 

Obecna kapitalizacja Cardano jest wyższa niż takich organizacji i firm jak BNP Paribas, Xiaomi, Uber czy General Motors.

ZOBACZ RÓWNIEŻ