Bitcoin osiąga wycenę 50 000 dolarów. Najwyższy poziom od ponad trzech miesięcy

Bitcoin znów na fali wzrostowej / Fot. Pexels.com
Bitcoin znów na fali wzrostowej / Fot. Pexels.com
Zaledwie kilka godzin temu cena Bitcoina przekroczyła 50 000 dolarów. Czy zbliżamy się do nowego rekordu i przekroczenia poziomu 64 000 dol. z kwietnia?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Po ostatnim szczycie z kwietnia cena Bitcoina (BTC) mocno spadła. Inwestorzy zaczęli wyprzedawać swoje aktywa i wartość BTC wynosiła miejscami nawet poniżej 30 000 dol. Inne kryptowaluty również miały problem - wielu ekspertów uznało nawet, że nadszedł czas bessy. 

Ale wystarczyło kilka tygodni i krytowaluty znów zaczęły zyskiwać na wartości. Zaledwie kilka godzin temu Bitcoin osiągnął cenę 50 000 dolarów. W ostatnich tygodniach jego wartość była z kolei coraz wyższa, z niewielkimi spadkami co kilka dni. 

Dlaczego Bitcoin spadł do 30 000 dol.?

Jednym z głównych powodów było zamieszanie wywołane przez Chiny, które zbanowały Bitcoina i zakazły jego wydobycia. To sprawiło, że firmy i osoby zajmujące się tzw. kopaniem kryptowalut, musiały albo znaleźć dla siebie inne zajęcie, albo przenieść się do innego kraju. Chiny zbanowały Bitcoina, ponieważ chcą wprowadzić własną cyfrową walutę, którą będą mogły kontrolować. Decentralizacja? Wolność finansowa i swoboda dla obywateli? Tego Chiny zdecydowanie nie tolerują. 

Inspiracje: George Clooney

Od połowy lipca cena Bitcoina stale jednak rośnie. W ciągu ostatnich dni na rynku pojawiły się dwie ważne, pozytywne wiadomości dla sektora krytpowalut. 

Po pierwsze, Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, poinformowała że kupi krypto aktywa za 500 mln dol. i przeznaczy 10% zysków na kolejne zakupy, by stale powiększać własne portfolio.

Po drugie, PayPal zapowiedział, że uruchomi usługę kupowania, przechowywania i sprzedawania kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Do tej pory była ona dostępna tylko w USA.

Bitcoin za ponad 50 000 dolarów

Inne kryptowaluty również mają coraz wyższe ceny, a niektóre ustanowiły już nowe rekordy (Cardano i Solana). Wszystko wskazuje na to, że hossa jest kontynuowana i mieliśmy jedynie "małą przerwę" na dwa miesiące. 

Zobacz: Otwarcie kin

Obecnie Ethereum (ETH) wyceniane jest na ponad 3300 dolarów, Cardano (ADA) na 2,80 dol., a Binance Coin (BNB) na 450 dol. Kapitalizacja całego rynku krypto wynosi ponad 2,1 biliona dolarów.

Mówi się, że cena BTC wyniesie w tym roku 80 – 100 tys. dol. Jeśli kolejne miesiące faktycznie będą tak udane, jak lipiec i sierpień, taki wynik niemal na pewno uda się uzyskać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ