Rząd zezwolił na wcześniejsze otwarcie kin. Jakie filmy czekają na widzów? [LISTA PREMIER]

Cruella
Fot. Disney
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że instytucje kultury, w tym kina, będą mogły wznowić działalność już 21 maja, a nie jak pierwotnie zakładano - 29 maja. Już teraz wiadomo, że największe sieci kinowe prawdopodobnie poczekają z otwarciem do wcześniej ogłoszonej daty. Jakie filmy czekają na widzów w najbliższych tygodniach?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, że kina będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym, a maksymalne obłożenie placówki wyniesie 50 proc. dostępnych miejsc. Największe multipleksy jeszcze nie poinformowały o swoim stanowisku do wcześniejszej możliwości wznowienia działalności - jedynie Multikino przekazało na Facebooku, że czeka z otwarciem do 28 maja. 

"Dlaczego nie tydzień wcześniej skoro to możliwe? Plan otwarcia przygotowaliśmy w oparciu o harmonogram zaprezentowany przez Premiera pod koniec kwietnia. Zgodnie z nim prowadziliśmy nasze rozmowy z dystrybutorami i mamy pewność, że witając Was w naszych kinach 28 maja, zaoferujemy Wam wiele wspaniałych filmowych premier!" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jeśli chodzi o sieć kin Helios, to wszystko wskazuje na to, że nadal obowiązującą datą otwarcia jest 29 maja - taka informacja wciąż wisi w kanałach społecznościowych sieci. O ewentualnej zmianie planów nie informuje również Cinema City.

Otwarcie kin - lista premier

Wbrew powszechnej obawie, że repertuar będzie po prostu niewystarczający, w nadchodzących tygodniach na widzów będzie czekać wiele ciekawych produkcji. Ponadto dystrybutorzy dynamicznie reagują na sytuację - Dawid Muszyński, redaktor naczelny naEKRANIE.pl poinformował na Twitterze, że Disney przyspiesza premierę swoich produkcji o jeden dzień.

Listę najbliższych premier znajdziecie poniżej. Oczywiście daty - jak w przypadku produkcji Disneya - mogą jeszcze nieznacznie się zmienić.

Premiery zaplanowane na 29 maja:

- "Cruella"
- "Mortal Kombat"
- "Nomadland"
- "Ojciec"
- "Proste rzeczy"
- "Świat, który nadejdzie"
- "Krudowie 2: Nowa era"
- "Sanktuarium"

Premiery zaplanowane na 4 czerwca:

- "Godzilla vs. Kong"
- "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza"
- "Śniegu już nigdy nie będzie"
- "Ciche miejsce 2"
- "Proste rzeczy"

Premiery zaplanowane na 11 czerwca:

- "Na rauszu"
- "Magnezja"
- "Tom & Jerry"
- "Jestem Greta"

Premiery zaplanowane na 18 czerwca:

- "Minari"
- "Luca"
- "Ostatni komers"
- "Piotruś Królik 2: na gigancie"
- "Najlepsze lata"

Premiery zaplanowane na 25 czerwca:

- "Niepamięć"
- "Piotruś Pan i Alicja w krainie czarów"
- "Szybcy i wściekli 9"
- "Lato 85"
- "Supernova"

Natomiast w lipcu i sierpniu premiery mają mieć takie produkcje jak: "Escape Room 2", "Czarna Wdowa", "Kosmiczny mecz: Nowa era", "Hotel Transylwania 4" czy "Candyman".

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ