Biedronka: zwolnienia grupowe po negocjacjach ze związkami

Biedronka
Fot. shutterstock.
Biedronka, największa sieć detaliczna w Polsce, wprowadza zmiany w swojej strukturze działu operacyjnego. Decyzja o likwidacji stanowiska kierownika sprzedaży produktów świeżych PSM może mieć istotny wpływ na strukturę zatrudnienia. Co czeka pracowników po reorganizacji?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jednym z głównych celów tej reorganizacji jest umożliwienie kierownikom operacji i sprzedaży zarządzanie mniejszą liczbą sklepów. Wcześniej jeden menedżer miał pod swoją opieką 10-12 sklepów, teraz liczba ta ma się zmniejszyć do 5-7, co ma poprawić jakość ich pracy i zapewnić bliższy kontakt z całokształtem operacji - informuje sieć, cytowana przez portal wiadomoscihandlowe.pl.

Luksus bez etykietki. "No logo", czyli nowy silny brand

Biedronka: zwolnienia grupowe po negocjacjach ze związkami

Oficjalne źródła potwierdzają, że głównym celem tej reorganizacji jest "optymalizacja zarządzania siecią". Chodzi o to, by menedżerowie mieli jeszcze większy wgląd w operacje prowadzone w sklepach, w tym w sprzedaż produktów świeżych.

Proces reorganizacji związany jest z procedurą zwolnień grupowych. Chociaż Biedronka na etapie wstępnego zawiadomienia nie ujawniła dokładnej liczby osób objętych zwolnieniami, wszystko powinno się wyjaśnić do końca października.

Trudne negocjacje ze związkami zawodowymi

Dzięki negocjacjom ze związkami zawodowymi pracownikom, którzy opuszczą Biedronkę, przysługiwać będą dodatkowe gratyfikacje finansowe oraz wsparcie, takie jak możliwość umorzenia pożyczek z funduszu socjalnego. Dzięki wstawiennictwu związków zawodowych część pracowników zatrudnionych jako kierownicy PSM będzie miała szansę dalej rozwijać karierę w korporacji na innych stanowiskach. Nie będzie jednak miejsca dla wszystkich byłych kierowników PSM.

Zmiany dotyczą menedżerów, czyli pracowników biurowych. Sieć uspokaja, że kasjerzy, sprzedawcy oraz kierownicy sklepów mogą być spokojni. Zdecydowana większość pracowników nie zostanie objęta zmianami.

Biedronka, gigant zatrudnienia w Polsce

Mimo wprowadzanych zmian, Biedronka nadal rośnie i zwiększa liczbę pracowników. Z końcem ubiegłego roku sieć zatrudniała około 80,1 tys. osób, co oznacza wzrost o około 3 tys. w ciągu roku. Biorąc pod uwagę te liczby oraz zapewnienia biura prasowego, trend wzrostowy zatrudnienia w sieci zostanie utrzymany także na koniec 2023 roku. Biedronka wciąż nazywana jest największym pracodawcą w kraju.

Talkie.ai coraz aktywniejszy w USA. Startup przygotowuje się do zebrania nowej rundy [TYLKO U NAS]

X