BCC For The Future: BCC nagrodzi najbardziej innowacyjne polskie firmy nagrodą im. Marka Goliszewskiego - Wizjoner polskiej gospodarki

BCC For The Future już wkrótce!
BCC For The Future już wkrótce! / Fot. mat. pras.
Już 10 października w Warszawie, podczas wydarzenia biznesowego BCC FOR THE FUTURE Liderzy Jutra, Business Centre Club wyróżni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorców nagrodą im. Marka Goliszewskiego. Do 10 września trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Do konkursu Wizjoner Polskiej Gospodarki im. Marka Goliszewskiego zgłaszać się mogą zarządzający firmami: przedsiębiorcy i managerowie do 45. roku życia. W tym roku przyznanych zostanie 9 nagród dla nominowanych w 4 kategoriach konkursowych: po 4 dla członków BCC oraz dla firm niebędących członkami Klubu. Dodatkowo dla firm z grupy firm członkowskich w BCC Startups przeznaczona jest jedna nagroda w kategorii Innowacyjny Startup.

Rejestracja: Zapisz się na wydarzenie!

Podczas październikowego finału Business Centre Club nagrodzi firmy działające w obszarze nowych technologii, informatyki i pionierskich koncepcji organizacyjnych, tworzące bazę do rozwoju w Polsce przemysłu 4.0, automatyki, robotyki oraz nowatorskich rozwiązań w sferze usług.

- To właśnie dzięki wiedzy, kreatywności, twórczemu patrzeniu w przyszłość oraz wytrwałej pracy takich przedsiębiorców polska gospodarka staje się nowoczesna, efektywna i bardziej konkurencyjna na rynku międzynarodowym. - twierdzi dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.

Konkurs nosi imię Marka Goliszewskiego, założyciela Business Centre Club i jest organizowany raz w roku.

- Marek Goliszewski był inicjatorem nowych przedsięwzięć gospodarczych i liderem obdarzonym wyjątkową biznesową wyobraźnią, który wierzył w siłę młodych zarówno osób, jak i firm. Był wizjonerem - dlatego jego imieniem nazwaliśmy konkurs. - mówi dr Grażyna Majcher - Magdziak, przewodnicząca Rady Organizatorów i współzałożycielka BCC.

- Brat wdrażał idee będące podstawą zdrowej gospodarki, której przyszłość widział właśnie w wiedzy i młodych przedsiębiorcach. Chcemy kontynuować jego misję w tej niełatwej dla przedsiębiorców i bardzo dynamicznej sytuacji rynkowej. Dlatego naszym celem obok wskazywanie szans, zagrożeń oraz najlepszych praktyk z przywództwa i zarządzania „przedsiębiorstwem przyszłości” jest także nagradzanie tych najbardziej innowacyjnych polskich firm, kierujących się nowoczesnymi standardami i innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi. – dodał prezes BCC dr Jacek Goliszewski.

Nagroda przyznawana jest za wizjonerskie rozwiązania i wdrożenia w 4 kategoriach:

1. Prekursorskie techniki i technologie przemysłowe,

2. Innowacyjne produkty,

3. Innowacyjne usługi,

4. Nowatorskie rozwiązania i projekty wspierające zarządzanie.

- W tym roku rozszerzyliśmy konkurs o dodatkową kategorię dla startupów. Uważnie śledzimy otoczenie biznesowe i wdrażamy nowe projekty będące odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku. Dziś, tak jak mówiłem, stawiamy na młody biznes, nowe technologie oraz na innowacje. Jesteśmy u progu rewolucji związanej z wykorzystaniem nowych technologii i sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze jednoznacznie oszacować, dokąd ta rewolucja nas zaprowadzi, ale bez wątpienia istotny udział w niej będą miały właśnie startupy. Chcemy wspierać silny i w naszym przekonaniu niezmiernie ważny ekosystem startupów w Polsce - dodał prezes BCC.

Autorem statuetki, którą otrzymają nagrodzone firmy, jest rzeźbiarz, architekt i projektant procesów Oskar Zięta.

Gala finałowa konkursu odbędzie się w Warsaw Presidential Hotel (dawny hotel Marriott) w ramach wydarzenia BCC FOR THE FUTURE. LIDERZY JUTRA.

BCC FOR THE FUTURE

Nagrody zostaną wręczone podczas najważniejszego biznesowe wydarzenie roku organizowanego przez BCC - dwudniowej konferencję poświęconą tematyce zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości BCC FOR THE FUTURE.

Prezes BCC Jacek Goliszewski:


Na tegorocznej konferencji poruszone zostaną między innymi tematy związane ze skutecznym zarządzaniem, neuroprzywództwem i przywództwem służebnym.

Funkcjonujemy w otoczeniu niejednoznacznym w którym zawodzą dotychczasowe metody planowania. Przed managerami i liderami stoi szereg nowych wyzwań. Obecnie istotna jest przede wszystkim zdolność rozpoznawania i antycypacji zmian, trendów oraz zagrożeń i szans jakie pojawiają się w otoczeniu przedsiębiorstwa. Kluczowa jest też umiejętność zarządzania zmianą i właściwe kierowanie ludźmi. I tu należy zwrócić uwagę na przywództwo służebne. Pamiętajmy, że współczesny lider wytacza ramy działań dla współpracowników i koncentruje się na wspieraniu ich rozwoju oraz dobrostanu. Motywuje i ocenia nie tylko wynikowo. Konieczny jest rozwój kompetencji z naciskiem na odpowiednią komunikację, otwartość ale i gotowość na zmianę. - mówi Jacek Goliszewski, prezes BCC.

Sukces w przyszłości będzie determinowany zdolnością firm do efektywnego zarządzania innowacją, elastycznego reagowania na szybkie zmiany technologiczne oraz umiejętności personalizacji oferty na podstawie dokładnej analizy danych. Organizacje, które w pełni wykorzystają potencjał zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji, będą w stanie nie tylko lepiej przewidywać trendy rynkowe, ale również dostarczać rozwiązania skrojone na miarę oczekiwań klientów. Dodatkowo, zrównoważone zarządzanie zasobami i społeczna odpowiedzialność biznesu staną się kluczowymi elementami budowania długofalowej wartości organizacji. Firmy, które zainwestują w ekosystemy partnerskie oraz wykorzystają otwarte innowacje, będą w stanie szybciej dostosowywać się do nowych warunków i wygrywać na rynku dzięki większej zwinności operacyjnej. - dodaje Dariusz Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA

ZOBACZ RÓWNIEŻ