Amazon rozpoczyna współpracę z Affirm. Będzie opcja "kup teraz, zapłać później"

Amazon z opcją "kup teraz, zapłać później" / Fot.
Amazon z opcją "kup teraz, zapłać później" / Fot. Unsplash.com
Amazon rozpoczął współpracę z firmą płatniczą Affirm. Zaoferuje kupującym online opcję kupowania produktów i płacenia za nie w późniejszym terminie. Elastyczna usługa płatności wkrótce będzie dostępna na Amazon.com.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wiadomość spowodowała, że akcje spółki Affirm wzrosły w ciągu kilku godzin o 35%. 

Dzięki usłudze Affirm klienci Amazon mogą podzielić całkowity koszt zakupu w wysokości 50 dolarów lub więcej na płatności miesięczne i od razu wiedzą, ile będą musieli zapłacić w całości. Dodatkowo nie ma dodatkowych opłat za ewentualne spóźnienia. 

Sprawdź: Pomysły na biznes

Affirm poinformowało, że obie firmy testują usługę na grupie klientów i że będzie ona szerzej dostępna w nadchodzących miesiącach. Na tym etapie nie wiadomo jeszcze, czy podobna usługa pojawi się na Amazon.pl.

Warto zauważyć, że na początku miesiąca firma Square Inc., zajmująca się płatnościami online, nabyła Afterpay, która oferuje usługę "kup teraz, zapłać później". 

Inspiracje: Najlepiej płatne zawody

Plany ratalne są popularne wśród sprzedawców detalicznych, ponieważ zachęcają klientów do wydawania większej ilości pieniędzy. Umożliwiają również klientom, którzy w momencie zakupu nie dysponują wystarczającymi środkami lub kredytem, opuszczenie sklepu online z zakupionym produktem.

Rośnie zadłużenie Polaków

Warto natomiast zauważyć, że tego rodzaju opcje przyczyniają się do coraz większego zadłużenia konsumentów. W Polsce, jak podaje InfoDług, zaległości Polaków po roku pandemii podwyższyły się o 177 mln zł. Wartość nieopłaconych w terminie bieżących rachunków, alimentów i kosztów sądowych i rat kredytów wynosi po I kw. 2021 r. prawie 80 mld zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ