Amazon Prime zdrożeje nawet o 43% w Europie

Amazon Prime będzie droższa / Fot. Unsplash.com
Amazon Prime będzie droższa / Fot. Unsplash.com
Usługa Amazon Prime podrożeje w Europie. Gigant e-commerce tłumaczy się inflacją. Podwyżki dotkną głównie klientów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Oferta Amazon Prime będzie droższa w Europie. W przypadku członków Prime z roczną subskrypcją koszt wzrośnie do 95 funtów brytyjskich w Wielkiej Brytanii (poprzednio 79 GBP). W Niemczech i Francji będzie to wzrost o 20,90 euro do kwot odpowiednio 89,90 i 69,90 euro rocznie. W Hiszpanii i we Włoszech koszt rocznego członkostwa wzrośnie zaś o 13,90 euro do kwoty 49,90 euro. 

Procentowo koszt rocznej subskrypcji Amazon Prime wzrośnie najbardziej we Francji, bo aż o 43%. 

Amazon Prime musi być kosztować więcej - tłumaczy firma

Amazon na początku roku podniósł już ceny w Stanach Zjednoczonych, natomiast obecnie gigant e-commerce zrobi to w Europie. Firma tłumaczy, że nie może zachować dotychczasowych cen ze względu na inflację, która osiągnęła rekordowy poziom od czterech dekad.

Sprawdź: Banknot 500 zł

Firma informuje, że inflacja to powód nadrzędny, niemniej koszty ogólne również wzrosły, w tym koszty wysyłki. Przypomnijmy, że Amazon Prime to nie tylko platforma streamingowa rywalizująca z Netfliksem czy HBO Max, ale też szybkie i darmowe dostawy zamówień ze sklepu Amazon, a także dostęp do gier w ramach Prime Gaming. Często też klienci mogą liczyć na ceny promocyjne wielu produktów, jak i organizowana jest promocja Amazon Prime Day, gdzie raz na rok sklep oferuje mnóstwo produktów w znacznie niższych cenach. 

Inspiracje: Rentier

Nowe ceny za usługę zaczną obowiązywać od września br. 

Amazon na początku tego roku odnotował pierwszą stratę kwartalną od 2015 r. - dotyczyła pierwszego kwartału br. Firma odnotowała także najwolniejszy wzrost przychodów od ok. dwóch dekad.

ZOBACZ RÓWNIEŻ