Aion Bank sfinansuje operacje PayPo. Fintech chce rozwinąć się w Rumunii

Tomasz Hadzik, PayPo
Tomasz Hadzik, PayPo
Fintech specjalizujący się w dostarczaniu płatności odroczonych dla sklepów internetowych – PayPo – podpisał umowę z Aion Bank SA/NV, na mocy której bank będzie kupował część portfeli wierzytelności klientów fintechu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak podaje firma, użytkownicy PayPo nie odczują żadnych zmian z tym związanych - realizacja i spłaty zakupów odbywać się będą na tych samych zasadach co wcześniej. 

Aion Bank pomoże PayPo

Umowa została zawarta we wrześniu. Na jej mocy Aion Bank SA/NV stał się bankiem finansującym akcję kredytową fintechu bez przejęcia ryzyka kredytowego.  Dzięki temu spółka PayPo zyska dodatkowe finansowanie na rozwój swojej działalności i rozszerzenie skali dostępności usług BNPL (buy now, pay later) nie tylko na rynku e-commerce, ale także w sklepach tradycyjnych.

Zgodnie z komunikatem, umowa pozwoli firmie na wprowadzenie innowacji, szybszy wzrost w Rumunii, utrzymanie stabilności finansowej i osiągnięcie zrównoważonego wzrostu w długim okresie. Konsumenci, którzy na co dzień korzystają z  PayPo, nie odczują żadnych bezpośrednich skutków tej współpracy. Transakcje dalej odbywać się będą za pośrednictwem PayPo, a warunki umowy, na podstawie której są realizowane, pozostaną bez zmian. Również spłaty należności będą odbywać się na tych samych zasadach, co dotychczas. 

PayPo ma 1,5 mln użytkowników

Jak wynika z danych firmy, Polacy płacą za pośrednictwem PayPo już co 4 sekundy, a liczba aktywnych użytkowników wynosi 1,5 mln osób. Firma w 2022 roku obsłużyła 8 mln transakcji, na łączną kwotę 2,1 mld zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ