3 cechy dobrego ubezpieczenia zdrowotnego

Benefity od Warty
Benefity od Warty
Program benefitów kojarzy się z dużymi przedsiębiorstwami, tymczasem także małe i średnie firmy mogą przyciągać pracowników doskonałymi ofertami łączącymi w sobie ofertę ubezpieczeniową i zdrowotną.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 10/2023 (97)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

1. Kompleksowe podejście

Pandemia sprawiła, że pracownicy znacznie częściej myślą o zdrowiu swoim i swojej rodziny. Coraz bardziej są niezadowoleni z dostępności usług medycznych w ramach państwowej służby zdrowia. Dlatego doceniają pracodawców, którzy w ramach benefitów oferują ubezpieczenie i opiekę medyczną.

Dobre praktyki

• Wsparcie profilaktyki i dbania o zdrowie pracowników poprzez grupowe ubezpieczenie Warta Zdrowie, z którego mogą skorzystać pracownicy małych i średnich firm zatrudniających już od trzech pracowników. Ochroną mogą być objęci wszyscy zatrudnieni lub wybrana grupa, a także ich małżonkowie lub partnerzy oraz dzieci. W ramach ubezpieczenia Warta Zdrowie pracownicy mają zagwarantowaną wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w 24 godz., u lekarza specjalisty d0 7 dni roboczych.

• Dokupienie do grupowego ubezpieczenia firmy Warta Ekstrabiznes Plus pakietu wspierającego ochronę zdrowia, np. pakiet Telezdrowie gwarantuje nielimitowany dostęp do lekarzy nawet 13 różnych specjalności.

2. Skrojone na miarę

Obecnie spotykamy cztery pokolenia pracowników na rynku pracy – oznacza to różne potrzeby, różne oczekiwania. Dlatego kluczem do sukcesu jest indywidualnie skrojona oferta.

Dobre praktyki

• Grupowe ubezpieczenie na życie Warta Ekstrabiznes Plus oferuje rozwiązania pozwalające dostosować ochronę do potrzeb poszczególnych pracowników. Podstawowy zakres można rozszerzyć o dodatkowe pakiety, np.: Zdrowe Dziecko, Aktywne Dziecko, Wypadek, Aktywni (dla osób aktywnych, narażonych na wypadki), Pomoc w chorobie (dodatkowe wsparcie finansowe w przypadku zachorowania) czy Telezdrowie (szybki dostęp do konsultacji medycznych).

• W ramach ubezpieczenia Warta Zdrowie dostępnych jest sześć pakietów, różniących się zakresem świadczeń medycznych. Poszczególni pracownicy mogą wybrać pakiet w zależności od swoich oczekiwań. 

3. Ułatwiające codzienne Życie

Tempo życia, nieustanne zmiany, setki informacji sprawiają, że pracownicy doceniają benefity, które ułatwiają im codzienne funkcjonowanie.

Dobre praktyki

• W ramach ubezpieczenia Warta Zdrowie konsultacje lekarskie oraz badania laboratoryjne i diagnostyczne są świadczone na terenie całej Polski w sieci ponad 1400 placówek własnych i współpracujących Grupy LUX MED. Przekłada się to na łatwy dostęp do badań profilaktycznych, szybką poradę u specjalisty, wizytę lekarską czy realizację niezbędnych badań w czasie choroby czy po wypadku.

• Wybierając Pakiet Telezdrowie w Warta Ekstrabiznes Plus, pracownicy mają zagwarantowany dostęp do konsultacji medycznej u lekarza POZ w 2 godz. od zgłoszenia i maksymalnie trzy dni robocze – lekarza specjalisty, co często jest kluczowe w razie wypadku czy poważnego zachorowania. 

Tak szeroka i zróżnicowana oferta sprawia, że prawodawcy mają szereg narzędzi którymi mogą przyciągnąć wartościowych pracowników lub lub docenić umożliwiając zabezpieczenie zarówno w obszarze ochrony jak i zdrowia.

To ci się przyda

Te benefity mogą przyciągnąć jakościowych pracowników:

• Grupowe Ubezpieczenie na życie - np. Warta Ekstrabiznes Plus, które daje wsparcie w przypadku wypadku, niezdolności do pracy, ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu czy rehabilitacji

• Ubezpieczenie zdrowotne np. Warta Zdrowie, które zapewnia profesjonalną ochronę medyczną nie tylko podczas choroby czy powrotu do zdrowia, ale także ułatwi dbanie o codzienną formę i zdrowie poprzez dostęp do regularnych badań czy kontaktu ze specjalistami

My Company Polska wydanie 10/2023 (97)

Więcej możesz przeczytać w 10/2023 (97) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ