"Patogastronomia" w lokalu Roberta Lewandowskiego? Branża krytykuje niskie stawki dla pracowników

Kelner
Fot. Pixabay
NINE's - pierwsza restauracja, której współwłaścicielem jest Robert Lewandowski - rozpoczęła poszukiwania pracowników. Opublikowane ogłoszenie o pracę wywołało dyskusję w mediach społecznościowych - zdaniem przedstawicieli branży gastronomicznej, oferowane wynagrodzenie jest dużo niższe, niż w innych lokalach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Oto jak kształtują się godzinowe stawki w resaturacji NINE's, która otwiera się w Warzelni na Browarach Warszawskich:

- Kucharz - 22 zł netto
- Pomoc kuchenna - 15 zł netto
- Kelner - 15 zł netto + napiwki
- Barman - 15 zł netto + napiwki

Przedstawiciele branży gastronomicznej zwracają uwagę, że podane stawki - zwłaszcza jak na realia warszawskie - są zbyt niskie. "Patogastronomia", "Praca za uścisk dłoni szefa", "Menager chce zatrzymać jak najwięcej dla siebie, więc daje głodowe stawki i szuka wariatów" - czytamy na jednej z facebookowych grup skupiających właścicieli restauracji. Internauci przewidują, że skoro współwłaścicielem restauracji jest Robert Lewandowski, to w lokalu będzie bywać - jak czytamy w social mediach - "elita i śmietanka towarzyska z kasą".

Z drugiej strony, wiele osób podkreśla, że to praca przede wszystkim dla młodych osób, które chcą się czegoś nauczyć, a na napiwkach - w tak atrakcyjnej lokalizacji - można zarobić nawet kilkaset złotych dziennie.

Serwis Money.pl rozmawiał z Jackiem Trybuchowskim, jednym ze współwłaścicieli biznesu. - Są oczywiście miejsca, które płacą więcej, jednak my stawiamy również na osoby z małym doświadczeniem, które będą przechodzić szkolenia. Ich kompetencje wzrosną, a wraz z tym będą więcej zarabiać - mówi przedsiębiorca w rozmowie z Money.pl.

Jednocześnie przedstawiciel NINE's zapowiada, że będzie to restauracja w stylu "casual dining", która ma być dostępna niemal dla każdego.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ