zero waste
zobacz inne tematyCzasy second handu. Dlaczego tak chętniej kupujemy rzeczy z drugiej ręki
Za symboliczny początek recommerce można uznać z pozoru niepozorne zdarzenie z 1994 r. Wówczas niejaki Dan Kohn sprzedał swojemu koledze używaną płytę z muzyką Stinga za pośrednictwem swojej strony internetowej NetMarket. Transakcja opiewała na kwotę 12,48 dol. Koło zostało zatem wymyślone!
Rekordowe wzrosty sprzedaży produktów second hand. Kupujemy używane rzeczy, żeby zaoszczędzić
Używane produkty zyskują na popularności. W pierwszym kwartale tego roku firmy takie jak Allegro, OLX i Vinted odnotowały imponujący wzrost zarówno w liczbie dokonanych zakupów, jak i ofert.
Tak trzeba żyć. Najlepsze startupy zero waste
Zero waste – to nie tylko slogan. Są startupy, które wzięły sobie to hasło na sztandary. Prezentujemy polskie inicjatywy, dzięki którym – jak śpiewał Krzysztof Zalewski – kolejne pokolenia będą miały jaśniej.
Fresh Inset nawiązuje współpracę z gigantem farmaceutycznym. Firma sfinansuje dalsze prace rozwojowe
Fresh Inset i Janssen PMP - spółka będąca częścią Janssen Pharmaceutica NV, jednej z firm farmaceutycznych należących do Johnson & Johnson - zawarły umowę mającą na celu adaptację technologii Vidre+ spółki Fresh Inset, służącej przedłużeniu świeżości i ochronie przed zepsuciem podczas przechowania i transportu, owoców, warzyw oraz kwiatów.
Hanstore to lumpeks, który szerzy wiedzę o zero waste. "W Polsce łatwiej o dobry używany towar"
Nasza działalność z rzeczami drugiego obiegu przyczynia się w pewnym stopniu do zmniejszenia produkcji nowych rzeczy. Biorąc pod uwagę, że takich sklepów jak nasz jest więcej, zbiera nam się dość dużo uratowanych ubrań - mówi Adrian Hanzel, założyciel Hanstore.
Polski startup walczy ze "zmartwieniem naszego pokolenia". Właśnie pozyskał dużego inwestora
Wg danych dostępnych na stronach Parlamentu Europejskiego w 2015 roku na świecie wyprodukowano 322 mln ton odpadów z tworzyw sztucznych. Pomysł na ograniczenie używania plastikowych opakowań mają twórcy startupu Swapp!. Ich stacje do refillingu mają duże szanse znacząco wpłynąć na ilość wytwarzanych przez nas opakowaniowych odpadów.
Starbucks współpracuje z polskim startupem. "To w pełni ekologiczny projekt"
Starbucks Polska nawiązuje współpracę z EcoBean i pracuje nad możliwością stworzenia słomek wykonanych ze zużytych fusów kawowych pochodzących z kawiarni. Początkowo fusy będą przekazywane w ramach testu przez 22 warszawskie kawiarnie.