przedsiębiorstwa
zobacz inne tematyPolskie małe i średnie firmy radzą sobie lepiej niż reszta świata? Raport Facebooka
Polskie przedsiębiorstwa znacznie lepiej niż reszta świata przeszła przez kryzys pandemiczny - wynika z raportu przygotowanego przez Facebook. Niewiele firm zamknęło działalność a także zredukowało zatrudnienie.
Programy unijne - kto może z nich skorzystać?
Nie złożymy już wniosków na środki z Tarczy 2.0, ale firmy MSP ciągle mogą starać się o finanse z Unii Europejskiej. Pokazujemy, jakie programy są obecnie realizowane i kto może z nich skorzystać.
Restauratorzy czekają na finansową kroplówkę. Bez upadłości jednak się nie obejdzie
Większość przedstawicieli branży HoReCa uważa, że w najbliższych miesiącach będą potrzebowali dodatkowego finansowania zewnętrznego - wynika z analizy Barometru EFL. Problem w tym, czy w obliczu oczywistej fali upadłości pieniądze dla nich się znajdą.
Oto najstarsze, wciąż działające warszawskie przedsiębiorstwa. Pierwsze powstało w 1819 roku
Społeczne akcje nie zdołały uratować stacjonarnego punktu Pracowni Rękawiczek Tomasza Kowalskiego przy ul. Chmielnej 10 w Warszawie, który działał 120 lat. Dlaczego? Nikt nie wiedział o kłopotach firmy. Pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli listę i mapę przedwojennych warszawskich przedsiębiorstw. Znaleźli ich 34, najstarsze powstało w 1819 roku.
Dla małych firm IoT to środowisko naturalne
Internet rzeczy staje się nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości. I co istotne, tworzenie rozwiązań z nim związanych jest domeną małych i średnich firm. Giganci są co najwyżej konsumentami.
Faktoring wchodzi na nowe tory
Jeszcze nigdy polskie przedsiębiorstwa nie były tak płynne. W ostatnich miesiącach firmy zostały zalane pieniędzmi, ale mimo to są ostrożne i szukają pomysłów na dodatkową poprawę płynności. Widzą ją w faktoringu.
Prawdziwe oblicze kondycji polskich firm w dobie pandemii [RAPORT]
Po latach bardzo dobrej koniunktury dla mikro, małych i średnich firm w 2020 roku polskie przedsiębiorstwa były zmuszone do działania w wyjątkowo trudnych warunkach pandemii. Ograniczenia w działalności gospodarczej, trudności w kontaktach z klientami i dostawcami przełożyły się na dużo gorsze wskaźniki oceny koniunktury i perspektyw.
Covidowa próżność opanowała firmy. Czy jeszcze będzie normalnie?
„Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika” - w realiach walki świata z pandemią i kolejnymi mutacjami wirusa, słowa Camusa nabierają nowej wymowy. Obecnie biznes nerwowo szuka rozwiązań, a komunikacja firm zamienia się w festiwal covidowej próżności.
Raport Biznes w erze COVID-19. Masz szansę, działaj! [WYWIAD]
Mimo że wolumen eksportu w Polsce spadł przez pandemię, to coraz więcej firm myśli o wejściu na zagraniczne rynki. To dobra wiadomość, bo szans na odniesienie sukcesu jest coraz więcej – mówi Adam Małecki, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorstw Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Raport Biznes w erze COVID-19. Pokonać lęk przed zmianą [WYWIAD]
W czasie pandemii daje o sobie znać nasza niezwykła przedsiębiorczość, umiejętność odnalezienia się w kryzysie, zdolność przystosowywania się do trudnych warunków – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Biedronka otrzymała potężną karę od UOKiK. Do zapłaty 723 miliony zł
Prezes UOKiK nałożył na właściciela sieci Biedronka, firmę Jeronimo Martins, aż 723 mln złotych kary. Jak komentuje swoją decyzję, firma miała w nieuczciwy sposób zarabiać na polskich dostawcach produktów spożywczych.
Nowe obostrzenia! Konferencja premiera
Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Oto zapis zawierający nowe obostrzenia: