Nadchodzi Perspektywy Women in Tech Summit – największe wydarzenie technologiczne dla kobiet w Europie!

Wśród kluczowych tematów tegorocznej edycji znajdą się m.in.: technologie kwantowe, przyszłość sztucznej inteligencji (post LLM-AI), nowa era chipów AI i półprzewodników, robotyka i automatyzacja, fuzja jądrowa. Summit to również: ponad 100 partnerów, 500 prelegentek i prelegentów, 50 specjalistycznych warsztatów, targi kariery oraz sesje mentoringowe.
− Jakie jest najpotężniejsze narzędzie w tworzeniu technologii i nauki? WSPÓŁPRACA. To ona napędza innowacje, łączy ludzi i zamienia indywidualne ambicje w rewolucyjne zmiany. To dzięki niej mamy poczucie FLOW, które sprawia, że kochamy to, co robimy − mówi dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni konferencji i prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, organizatora Summitu. I dodaje: − To właśnie idea współpracy, łączenia różnorodności stoi u źródeł największej technologicznej konferencji w Europie. Po raz siódmy organizujemy Perspektywy Women in Tech Summit, ponieważ od lat troszczymy się o zwiększenie udziału kobiet w technologiach, by przyszłość świata była tworzona z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników, a proponowane rozwiązania stawały się coraz lepsze dzięki uwzględnianiu różnorodnych perspektyw. Bo prawdziwa moc wynalazków, które zmieniają świat, to wspólny wysiłek, gdzie każdy głos jest ważny, słyszany i doceniany.
Zaangażowanie społeczne
Perspektywy Women in Tech Summit 2025 to nie tylko przestrzeń dla technologicznych innowacji, ale także dyskusja o społecznej roli technologii. Organizatorzy chcą udowodnić, że różnorodność, równość i inkluzywność są siłą napędową technologii. Bo technologia to nie tylko kod i algorytmy – to społeczność, wymiana myśli, wielość perspektyw. Wśród tematów tegorocznej edycji znajdą się m.in.: siła dojrzałych kobiet w branży technologicznej, potencjał neuroróżnorodności, tworzenie satysfakcjonujących ścieżek kariery.
Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska
Jako że organizatorowi przyświeca idea zrównoważonego rozwoju we wszelkich podejmowanych działaniach, zwłaszcza tych wielkoskalowych − Summit, jak co roku, będzie wydarzeniem pozytywnym klimatycznie, którego całkowity ślad węglowy zostanie zminimalizowany i zoffsetowany poprzez wspieranie renaturyzacji mokradeł w województwie lubelskim (Krychów − Krowie Bagno, Holeszów i Kamień). W ramach troski o klimat organizatorzy zapewniają: bezpłatny transport publiczny dla uczestników szczytu; zainstalowanie setek stojaków rowerowych w pobliżu hal Expo XXI; ofertę wegańskich i wegetariańskich posiłków oraz warszawskiej wody z kranu. Podobnie jak w poprzednich edycjach w przestrzeni Summitu znajdzie się też specjalna Strefa Klimatyczna (miejsce dyskusji wiodących organizacji ekologicznych na temat ochrony naszej planety).
Nowość 2025: Engineering Hall
Tegoroczna edycja przynosi ekscytującą nowość – Engineering Hall, czyli przestrzeń wypełnioną przełomowymi technologiami i innowacjami inżynieryjnymi! Uczestnicy zanurzą się w świecie robotyki, sztucznej inteligencji, technologii kosmicznych, energetyki przyszłości, inżynierii materiałowej, biotechnologii oraz inteligentnych systemów transportowych.
Wyjątkowi goście specjalni!
Na Summicie wystąpią światowej klasy ekspertki nowych technologii:
- Nataliia Tymkiv – przewodnicząca Rady Powierniczej Wikimedia Foundation. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w świecie otwartej wiedzy. Jako liderka Wikimedia Foundation dba o globalną przejrzystość, wolność informacji i rozwój Wikipedii. Dumna Ukrainka, która swoją pracą umacnia wpływ i niezależność największej encyklopedii świata.
- Rupal Patel – była agentka CIA, liderka globalnego przywództwa. Doradzała najwyższemu dowództwu wojskowemu USA i została wyróżniona za wsparcie jakie udzieliła prezydentowi USA. Dzięki swojemu doświadczeniu w wywiadzie, stworzyła unikalne podejście do przywództwa, które teraz stosują liderzy na całym świecie. W swojej bestsellerowej książce "From CIA to CEO" ujawnia strategie, które stoją za odważnym sukcesem.
- Dr Malika Meddahi – szefowa sekcji Akceleratorów i Technologii w CERN, od lat prowadzi przełomowe badania w dziedzinie fizyki cząstek. Jej kariera to historia innowacji – od pracy nad przyspieszaczami cząstek po kierowanie wieloletnim projektem modernizacji LHC (Large Hadron Collider). Dr Meddahi nie tylko przesuwa granice nauki, ale także angażuje się w mentoring i edukację młodych naukowców.
Career Zone - przyszłość na wyciągnięcie ręki!
Targi Kariery to stały punkt programu Summit – setki ofert pracy, networking branżowy i bezpośredni kontakt z topowymi firmami technologicznymi.
Top-100 Women in Engineering & Gala Awards
W ramach Summitu po raz kolejny ogłoszona zostanie lista 100 najlepszych ekspertek w technologiach, nauce i innowacjach (AI, cloud computing, 5G, cybersecurity, data science). W tym roku główną kategorią jest Inżynieria – a spośród 100 laureatek wyłonimy TOP 10 Kobiet w Inżynierii w Polsce, które zostaną uhonorowane podczas uroczystej Gali.
Uwaga, studentki i studenci! Konferencja PWiTS ma charakter niekomercyjny dla studentek i studentów kierunków technicznych i ścisłych oferowane są bezpłatne bilety!