Lenovo ThinkBook 13s - laptop do pracy mobilnej

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 52
Bez solidnego, lekkiego i żywotnego laptopa prowadzenie działalności bez biura może być niezwykle trudne. Z myślą o takich przedsiębiorcach i start-up’owcach firma Lenovo przygotowała nowy produkt pod nazwą Lenovo ThinkBook 13s.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak tłumaczą twórcy laptopa, produkt ma być połączeniem wyspecjalizowanej linii biznesowej Think ze światem konsumenckim. Czyli w praktyce za przystępną cenę można liczyć na zestaw funkcjonalności i udogodnień ważnych przy codziennej pracy biznesowej poza biurem.

ThinkBook waży jedynie 1,32 kg. To ważna zaleta w kontekście licznych podróży, które muszą odbywać start-up’owcy. Tym bardziej, że urządzenie jest dość smukłe i posiada metaliczne wykończenie dzięki aluminiowej obudowie.

Inną funkcjonalnością jest bateria, która zgodnie z deklaracją producenta może wytrzymać do  11 godzin pracy. ThinkBook 13s jest wyposażony w technologię szybkiego ładowania Rapid Charge. Dzięki niej użytkownik może naładować laptopa od 0 do 80 proc. w ciągu godziny. Teoretycznie wystarczy zaledwie 15 minut ładowania na 2 godziny dalszej pracy.

W urządzeniu zamontowano procesor Intel Core i7 10 generacji. Z kolei możliwość szybkiej pracy zapewnia dysk SSD o pojemności do 512 GB. Dobrą jakość obrazu gwarantuje ekran IPS o rozdzielczości FHD z technologią Dolby Vision™ HDR. Rozwiązanie przydaje się np. w bardzo jasnych pomieszczeniach, dzięki wysokiemu kontrastowi i dużej szczegółowości obrazu. Przekątna monitora to 13,3”.

Producent pomyślał także o bardziej grupowych zastosowaniach laptopa – w urządzeniu zamontowano  głośniki Harman z Dolby Audio™, szczególnie przydatne podczas prezentacji czy… w wolnych chwilach do posłuchania ulubionej muzyki. Tu zresztą ciekawą opcją jest możliwość odsłuchiwania muzyki mimo uśpienia komputera. Z kolei podczas prezentacji przyda się gniazdo kabla HDMI do podłączenia dodatkowego monitora a podczas pracy w głośnym otoczeniu – gniazdo słuchawek i mikrofonu.

Biznesowy charakter urządzenia podkreśla także podejście do kwestii bezpieczeństwa. Oprócz znanego z innych urządzeń czytnika linii papilarnych zintegrowanego z przyciskiem zasilania i umożliwiającego wybudzenie komputera w zaledwie 0,5s, w ThinkBook 13s zamontowano fizyczną osłonę kamery . To zaślepka, którą można swobodnie otwierać i zamykać – w ten sposób chroniąc swoje dane.Zabezpieczania dotyczą także fizycznej wytrzymałości urządzenia. Komputer jest odporny na zalanie, a zawias ze stopu cynku wytrzyma nawet 25 000 cykli otwierania i zamykania.

Dla osób, które szczególnie mocno stawiają na bezpieczeństwo, ważny może być układ Trusted Platform Module (dTPM), który dodatkowo szyfruje dane i współdziała z funkcjami zabezpieczeń Windows 10. W komputerze przewidziano także opcję szybkiego uwierzytelnienia Fast Identity Online (FIDO).

Z myślą o użytkownikach, którzy przy laptopie spędzają więcej niż kilka godzin dziennie, w ThinkBook 13s przygotowano wygodną klawiaturę w systemie blokowym wyposażoną w dodatkowe klawisze szybkiego dostępu. Dzięki nim można np. odbierać i kończyć połączenia przez komunikator Skype for Buiness. Producenci położyli także bardzo duży nacisk na cichą pracę. Laptop jest niemal bezgłośny – oczywiście przy mało wymagającej od podzespołów komputera pracy.

Cena urządzenia zaczyna się od 3389 złotych. To średnio-wyższa półka zwykłych laptopów dla indywidualnych konsumentów. Ze względu na konkretne udogodnienia związane z charakterem pracy przedsiębiorców Lenovo ThinkBook 13s powinien być poważnie wzięty pod uwagę podczas poszukiwania „laptopa idealnego” do pracy zarówno w trasie, jak i w biurze. Jego zalety – jak mała waga i wytrzymała bateria z funkcją szybkiego ładowania – mogą zostać w pełni wykorzystane podczas codziennej pracy aktywnego start-up’owca. Z kolei dobra jakość dźwięku i wygodna klawiatura –w trakcie wieczornego odpoczynku od zawodowych zadań. Nie bez znaczenia jest także marka Lenovo – dzięki ThinkPadom mocno rozpoznawalna w środowiskach „wielkiego biznesu”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ