Innowacyjni i ambitni poszukiwani – ostatnie dni na zgłoszenie się do konkursu EEC Startup Challenge
Startup challenge, ostatnia edycja– Organizując Europejski Kongres Gospodarczy wyciągamy rękę do tych, którzy są najbardziej innowacyjni i z zaangażowaniem szukają wsparcia dla swoich pomysłów. Chcemy pomagać w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, bo widzimy ogromny potencjał w łączeniu doświadczonego biznesu ze startupami. To, co cieszy szczególnie, to historie sukcesu startupów, które zaczęły się właśnie dzięki udziałowi w naszym konkursie – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
EEC Startup Challenge trampoliną do sukcesu
Od pierwszej edycji w 2016 r. do konkursu Startup Challenge zgłosiło się ponad 1000 projektów z całego świata. Wśród dotychczasowych laureatów są firmy działające z powodzeniem w wielu sektorach gospodarki.
– Wygrana znacząco przyczyniła się do przyspieszenia i rozwoju naszego przedsięwzięcia. O projekcie zrobiło się głośno, pozyskaliśmy inwestorów i nowe kontakty branżowe zainteresowane wykorzystaniem naszego surowca we własnej produkcji. Otworzyliśmy także własne R&D Center oraz linię prototypową w Turce pod Lublinem. Na przełomie najbliższych miesięcy kupujemy park technologiczny pod pełnowymiarową produkcję – w tym celu planujemy wizytę w Szanghaju – mówi Justyna Bekier, przedstawicielka The True Green, startupu wyróżnionego w zeszłorocznej edycji EEC Startup Challenge w kategorii Środowisko za stworzenie substytutu drewna twardego na bazie konopi włóknistych.
Laureatami konkursu dla startupów, który rozstrzygnięto w czasie poprzedniej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, są: Doctore.One, simpl.rent, The True Green, ULTRAXIS i OMNIAZ.
Kto może się zgłosić i dlaczego warto?
EEC Startup Challenge już po raz 8. towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do konkursu aplikować mogą startupy mające do zaoferowania innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany proces i jednocześnie obecne na rynku nie dłużej niż pięć lat. Zgłaszający mogą przedstawić swoje propozycje w 5. kategoriach branżowych: Modern Economy (przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja); Environment (ochrona środowiska, technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów); Health & Biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia); Business Processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR); Client & Lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).
Udział w konkursie otwiera możliwość uzyskania wsparcia od światowych i krajowych ekspertów, ale również jest szansą na spotkanie i wymianę doświadczeń z innymi przedstawicielami młodych przedsiębiorstw. Profil firmy w formie wizytówki w EEC Startup Review – katalogu najciekawszych startupów – i możliwość zaprezentowania swoich pomysłów podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023 to niecodzienne profity czekające na 15. najciekawszych polskich i europejskich twórców, biorących udział w EEC Startup Challenge. Startupy, dzięki udziałowi w konkursie, mogą zyskać również uwagę mediów obecnych na wydarzeniu oraz promocję w mediach branżowych Grupy PTWP. Wydarzenie jest również okazją do bezpośredniego kontaktu z uczestnikami największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej oraz do pozyskania partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców, wśród których są podmioty gotowe inwestować w innowacyjne projekty.
Finał tegorocznego konkursu odbędzie się podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego zaplanowanego na 24- 26 kwietnia 2023 r.
Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, organizowany przez Grupę PTWP, od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.