Zbiórka KTS Weszło bez rekordu, ale z imponującym wynikiem

Krzysztof Stanowski, szef KTS Weszło
Krzysztof Stanowski, szef KTS Weszło. Fot. Weszło, youtube.com
Rekordu szybkości zakończenia zbiórki crowdfundingowej nie ma, ale właściciele KTS Weszło mają powody do radości Firma zebrała maksymalną dopuszczalną kwotę 4,5 mln złotych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sama zbiórka trwała ponad godzinę. Jak wynika z transmisji prowadzonej na Kanale Sportowym, inwestorzy mieli jednak początkowo problemy z szybkim przeprowadzeniem płatności. Do tej pory rekordowa pozostaje zbiórka spółki CanPoland. Trwała zaledwie 11 minut, podczas których firma pozyskała 4,4 mln złotych. Pod koniec 2020 roku około 4 mln złotych w 40 minut zebrał z kolei Kombinat Konopny. 

W tym momencie zgodnie z prawem maksymalna wartość zbiórki crowdfundingowej wynosi 1 mln euro. Z tego względu emisja KTS Weszło może być uznana za jedną z najwyższych w historii polskiej branży.

Przypomnijmy, sportowa spółka, której twarzą jest Krzysztof Stanowski, w środę 13 października punktualnie o 18:15 wystartowała na platformie Emiteo.pl z emisją swoich akcji. Jeszcze przed jej uruchomieniem chęć zainwestowania w klub zgłosiło ponad 15 tys. osób, które zadeklarowały łącznie niemal 30 mln zł.

Spółka chciała zebrać 4,5 mln zł (to obecnie maksymalny pułap oferty przeprowadzanej za pośrednictwem platformy crowdfundingowej), co przy oferowanych 20 proc. kapitału akcyjnego oznacza wycenę spółki na poziomie 22,5 mln zł. KTS Weszło przeznaczy środki na rozbudowę infrastruktury i funkcjonowanie klubu, ale największe zainteresowanie budzi projekt zbudowania aplikacji do codziennego zarządzania klubem przez społeczność akcjonariuszy.

Dowiedz się więcej o szczegółach emisji

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY