Kombinat Konopny szykuje kolejną emisję akcji. Wejście na giełdę szybciej niż zakładano?

Fot. Kombinat Konopny
Fot. Kombinat Konopny
Bieżący plan pozostaje niezmienny: wchodzimy na giełdę w 2025 roku. Jeśli druga emisja akcji okaże się wielkim sukcesem, być może uda się wcześniej - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Maciej Kowalski, szef i założyciel Kombinatu Konopnego.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W listopadzie ub r. Kombinat Konopny przeprowadził emisję akcji - w 40 minut zebrano ponad 4 mln zł, a Macieja Kowalskiego zaczęto nazywać królem polskiego crowdfundingu. Za najtańszy pakiet inwestorski trzeba było zapłacić 420 zł, natomiast pozyskane fundusze posłużą do rozwoju Kombinatu w zakresie produkcji tekstyliów oraz przystępnych cenowo olejków CDB.

Kolejna emisja w 2022 roku?

Kowalski już teraz rozważa przeprowadzenie kolejnej emisji akcji, która odbędzie się najwcześniej w przyszłym roku. - Wciąż pojawiają się nowe kierunki rozwoju. Włókno konopne może posłużyć do produkcji wszystkiego, co opiera się na materiale - przekonuje założyciel Kombinatu Konopnego.

Po sukcesie pierwszej emisji pojawiły się pytania o wejście Kombinatu na giełdę. Pierwotny plan zakładał debiut w 2025 roku, ale jeśli kolejna emisja okaże się również dużym sukcesem, niewykluczone, że ten proces zostanie przyspieszony. 

Żeby móc rozmawiać o wejściu na giełdę, to kapitalizacja spółki musi wynosić powyżej 12 mln euro. W tej chwili tyle nie wynosi, być może będzie po drugiej emisji. Nie mam zamiaru wchodzić na NewConnect, bo tam są niskie wymogi, więc duża część spółek to spółki wątpliwej reputacji. Nie chcę być w takim towarzystwie - przekonuje Kowalski.

Więcej o polskim rynku konopnym przeczytacie w kolejnym numerze My Company Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ