Petgram zakończył crowdfunding. Udziały otrzymają tylko duzi inwestorzy

Petgram
Petgram
Zakończyła się akcja crowdfundingowa startupu Petgram. Jak wynika z komunikatu, firma przydzieli akcje tylko wśród dużych inwestorów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Petgram z rundy dla dużych inwestorów pozyskał milion złotych. Firma z całej emisji chciała zdobyć 3 mln złotych. Zgodnie z zaprezentowaną wyceną, przed emisją wartość spółki wynosiła 16 mln złotych.

Petgram. Koniec akcji crowdfundingowej

Petgram łączy w sobie aplikację społecznościową z lokalizatorem GPS dla psów i kotów. Do tej pory aplikacja zgromadziła wokół siebie blisko 28 tys. użytkowników z Polski i zagranicy. Podczas kampanii crowdinvestingowej spółki oferowanych było łącznie 448 tys. akcji serii B, po cenie 6,70 zł za jedną akcję. 

- Progiem dojścia emisji naszych akcji do skutku było zebranie ponad 999 tys. zł, co udało nam się osiągnąć. Zdecydowaliśmy się, aby przydzielić akcje z pierwszej transzy naszej oferty, która była skierowana do dużych inwestorów. Wierzymy, że dzięki ich wsparciu nadal będziemy się rozwijać i udoskonalać nasz produkt, który idealnie wpisuje się w trendy rozwijającego się ciągle rynku pet-tech. Dziękujemy również inwestorom za zaufanie, jakim nas obdarzyli - mówi Jordan Wojsym-Antoniewicz, prezes zarządu Petgram.

Przeczytaj więcej o akcji Petgram

Środki finansowe pozyskane od dużych inwestorów startup zamierza przeznaczyć m.in. na dalszy rozwój swojej aplikacji. Firma chce wzbogacić ją o liczne nowe funkcjonalności takie jak np. monitoring zdrowia pupila, możliwość tworzenia postów i relacji wideo czy kalendarz zwierzaka. 

- Aktualnie planujemy skupić się na zachęcaniu potencjalnych użytkowników do tego, aby wybierali naszą aplikację - wierząc, że może im ona pomóc w opiece nad zwierzętami. W tym celu będziemy prowadzić intensywne prace nad jej rozwojem. Zamierzamy wykorzystać innowacyjne rozwiązania technologiczne, aby doświadczenie korzystania z aplikacji było jednym z jej ważniejszych wyróżników na rynku. Nie wykluczamy też tego, że w przyszłości ponownie zwrócimy się o finansowanie, a tym samym wyjdziemy do inwestorów zewnętrznych z kolejną ofertą naszych akcji - podsumowuje Bartosz Kotliński, członek rady nadzorczej Petgram.

Spółka Petgram w dalszym ciągu podtrzymuje plan debiutu na rynku NewConnect. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ