Zrzutka wychodzi za granicę. Wprowadza też nowe funkcjonalności - m.in. licytacje

Zrzutka rusza za granicę
Zrzutka rusza za granicę, fot. materiały prasowe
Zrzutka.pl wyrusza na podbój zagranicy, wykorzystując do tego nową nazwę Tossacoin.com. Na początek skoncentruje się na Irlandii, potem na Niemczech, choć w wersji angielskiej platforma będzie dostępna od początku dla wszystkich użytkowników w całej Europie. Jednocześnie firma wprowadzi w Polsce nowe funkcjonalności.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zrzutka, wiodąca platforma crowdfundingowa w Polsce, prowadzi zaawansowane prace związane z przygotowaniem i realizacją ekspansji zagranicznej. Plany spółki zakładają, że na początku 2023 roku, maksymalnie w pierwszym kwartale 2023 r., wystartuje za granicą pod nowym brandem.

- Na początku chcemy się skupić na rynku europejskim. Planujemy stopniowe wychodzenie z promocją portalu na kolejne kraje, zaczynając od Irlandii, a następnie do Niemiec. Jednak już od początku platforma w wersji angielskiej, będzie dostępna we wszystkich krajach UE, tzn. że obywatele wszystkich tych krajów będą się mogli rejestrować i organizować zbiórki – mówi Tomasz Chołast, członek zarządu i współzałożyciel zrzutka.pl. I dodaje: - Wiadomo było od razu, że “zrzutka” to istny łamacz języka dla każdego spoza naszego kraju. Stąd, musieliśmy wymyślić nową nazwę, na tyle uniwersalną aby mogła swobodnie funkcjonować w całej UE. Ostatecznie wybraliśmy nazwę Toss a coin, zarejestrowaliśmy domenę Tossacoin.com i właśnie pod tą nazwą będziemy rozszerzać naszą działalność, choć w Polsce oczywiście pozostaniemy jako zrzutka.pl.

Spółka wyznaczyła sobie ambitne, długoterminowe cele. Zrzutka.pl zamierza w sposób organiczny, bez przejmowania zagranicznych podmiotów, osiągnąć w ciągu 5 pierwszych lat próg 25 mln wizyt miesięcznie i 60 mln euro wpłat na zbiórki miesięcznie.

Nowości na zrzutka.pl

Jednak ekspansja zagraniczna, nie zatrzymuje dalszego intensywnego rozwoju platformy w Polsce. Dlatego też, zrzutka.pl wprowadza innowację, dzięki której internauci będą mogli automatycznie zweryfikować się w zaledwie kilka minut. W tym celu, zrzutka wykorzystuje technologię dostarczaną przez Onfido Ltd., jednego z globalnych liderów tego typu rozwiązań na świecie.

- Co miesiąc na naszej platformie weryfikuje się ponad 2 500 osób. Automatyczna weryfikacja nie tylko poprawi komfort korzystania ze zrzutki, ale także użyteczność naszej platformy oraz przyspieszy cały proces weryfikacji nowego użytkownika, z średnio 24 godzin do zaledwie kilku minut. Dzięki tej nowości, nasi użytkownicy zaoszczędzą łącznie około 60 tys. godz. miesięcznie - dodaje Chołast.

Sprawdź też: Pomysł na biznes

Nowi użytkownicy, aby skorzystać z novum, będą musieli założyć konto i zrobić przelew, optymalnie błyskawiczny. Następnie system automatycznie sprawdzi czy dane z przelewu są zgodne z tymi podanymi w formularzu. Jeżeli tak, to wówczas nowy użytkownik przesyła swój dokument tożsamości tj. dowód, paszport lub kartę pobytu. Następnie system porówna dane z dokumentu z danymi, które nowy użytkownik wpisał w formularzu i danymi z przelewu weryfikacyjnego. Jeśli będą one zgodne, wówczas internauta otrzyma e-mail z potwierdzeniem pomyślnej weryfikacji. Od tego momentu, użytkownik będzie mógł zacząć w pełni korzystać z platformy, np. będzie mógł realizować natychmiastowe wypłaty na swoje konto bankowe lub kartę płatniczą Visa (zrzutka.pl, jako jedyna w Polsce, udostępnia możliwość błyskawicznych wypłat na karty Visa w systemie Visa Direct). Całość procesu weryfikacji zajmuje mniej niż 5 minut.

zrzutka.pl - plany

Do tej pory wyłącznie organizatorzy mogli dodawać nagrody lub oferty na swoją zrzutkę, które wspierający mogli wybierać lub kupować, w zamian za wpłatę na zbiórkę. Niedługo, zrzutka.pl wprowadzi możliwość dodawania nagród i ofert kupna przez osoby trzecie, które chcą w ten sposób wesprzeć konkretną zbiórkę. Przekazując na jej cel m.in przedmioty, usługi, vouchery czyli rzeczy materialne i niematerialne, które mogą mieć wartość dla wspierających. Każdy będzie mógł dodać swoją nagrodę lub ofertę, a wpłata za nią trafi bezpośrednio na konkretną zrzutkę.

Tworzony jest również globalny katalog nagród i ofert znajdujących się na platformie, w celu ułatwienia wspierającym zakupów. Dzięki czemu, zostanie stworzony na zrzutka.pl swego rodzaju marketplace charytatywny, z podziałem na kategorie i podkategorie, z funkcją filtrowania i wyszukiwania, jak w zwykłym sklepie internetowym. Różnica w zakupach będzie jednak znacząca, bowiem za każdą z nagród będzie stała historia konkretnej zrzutki, którą internauci wspierają, wybierając daną ofertę.

Do końca roku, zrzutka.pl uruchomi także licytacje. Dzięki, czemu wszystkie nagrody i oferty będzie można dodawać albo jako opcję "Kup teraz" albo "Licytacje".

ZOBACZ RÓWNIEŻ