CanPoland SA bije rekord crowdfundingu inwestycyjnego. Spółka zebrała 4,4 mln zł w 11 minut

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
CanPoland SA - polska spółka posiadająca zezwolenie na obrót medyczną marihuaną w Polsce - zebrała 4,4 mln zł w 11 minut w ramach crowdfundingu inwestycyjnego. - Nie spodziewaliśmy się aż tak świetnego wyniku. Nasz sukces pokazuje, że granie fair play popłaca - komentuje Zbigniew Pisarski, przewodniczący rady nadzorczej CanPoland.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rekordową zbiórkę przeprowadzono 9 lutego. CanPoland SA nie tylko posiada pozwolenie na obrót medyczną marihuaną w Polsce, ale również na jej sprzedaż zagranicznym odbiorcom. Obecnie trwają prace nad linią produkcyjną, a w 2022 roku spółka planuje debiut na NewConnect. Część funduszy zebranych w ramach emisji akcji zostanie przeznaczonych na zakup surowca do wytwarzania medycznej marihuany.

O komentarz poprosiliśmy Zbigniewa Pisarskiego, przewodniczącego rady nadzorczej CanPoland SA:

Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego sukcesu. Było oczywiście spore zainteresowanie, ale wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Nasza zbiórka wysyła pozytywny przekaz, że transparentność zostaje doceniona. W odróżnieniu od większości zbiórek, pokazaliśmy wszystkie dokumenty finansowe i informacyjne dzień wcześniej. To buduje zaufanie nie tylko do naszej branży, ale dla całego crowdfundingu. Cenię sobie fair play.

Kilka osób pytało mnie, czy były jakieś "ustawki". Nie było ani jednej, nie było żadnych wielkich inwestorów, z którymi byliśmy umówieni, że mają wejść do spółki poprzez crowdfunding. Wszystkie zapisy są organiczne - osoby, z którymi się nie znaliśmy. Co ważne, również wszystkie działania marketingowe były organiczne: nie mieliśmy ani płatnych reklam ani komunikatów. To dobrze świadczy o spółce, rynek docenił naszą ofertę. 

Dotychczasowy rekord polskiego crowdfundingu inwestycyjnego należał do Kombinatu Konopnego, który w niespełna 40 minut zebrał ponad 4 mln zł. 

Więcej o rynku konopny w Polsce przeczytanie w nadchodzącym numerze My Company Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY