Wybory samorządowe 2024. W Gdyni z list PO wystartuje deweloper

Gdynia
Gdynia / Fot. Shutterstock
Idę do polityki z poczuciem misji - mówi portalowi Trojmiasto.pl Andrzej Boczek junior, szef AB Inwestor, jeden z największych deweloperów w Trójmieście. Przedsiębiorca zapowiedział start w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wybory samorządowe 2024 w Gdyni zapowiadają się niezwykle ciekawie. O mandaty powalczą na pewno rządząca w Gdyni od wielu lat SWS, Platforma Obywatelska z Lewicą i ruchami miejskimi, Prawo i Sprawiedliwość oraz Gdyński Dialog. 

Wybory samorządowe 2024. Deweloper kandyduje w Gdyni

Kontrowersje w wielu trójmiejskich środowiskach wzbudziła kandydatura Andrzeja Boczka juniora, szefa AB Inwestor. AB Inwestor to jeden z największych lokalnych deweloperów, odpowiadający za liczne inwestycje - przede wszystkim właśnie w Gdyni. Kontrkandydaci PO zarzucają, że Boczek junior - współpracujący z prezydentem miasta deweloper - będzie na wspólnych listach razem z przedstawicielami Lewicy, którzy najgłośniej mówią o budownictwie komunalnym oraz zakazie wyprzedaży gruntów. Sam zainteresowany - w wywiadzie z Trójmiasto.pl - odpiera większość zarzutów. - Nasz biznes jest oparty o nasze zdolności i zasilił budżet miasta o kilkadziesiąt milionów złotych w czasie ostatniej dekady poprzez podatki, przetargi i umowy drogowe - stwierdza deweloper, dodając, iż jego ojciec jest lokalnym patriotą, działającym na rzecz Gdyni.

Sprawdź też: Latająca moneta z Mennicy Polskiej zachwyciła świat

Andrzej Boczek junior mówi o sobie, że jest liberałem gospodarczym i światopoglądowym. W rozmowie z Patrykiem Szczerbą jednoznacznie deklaruje, iż nie kupił sobie miejsca na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej, a kampanię będzie prowadził m.in. na nośnikach, którymi dysponuje w wielu punktach w mieście. Wywiad na portalu X skomentował aktywista Jan Śpiewak:

Przedsiębiorca w wyborach samorządowych 2024 wystartuje z okręgu Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Witomino i Chwarzno-Wiczlino.

ZOBACZ RÓWNIEŻ