Emisja akcji Omnioxy zakończona sukcesem. Spółka pozyskała ponad 2,6 mln zł

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Producent komór hiperbarycznych, gdyńska spółka technologiczna Omnioxy S.A., z sukcesem zakończyła emisję akcji serii B i pozyskała od inwestorów 2 610 000 zł. Większość środków pochodzących z emisji zostanie przeznaczona na uruchomienie linii produkcyjnej nowych modeli komór hiperbarycznych i koncentratorów tlenu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Omnioxy jest dostawcą łagodnych komór hiperbarycznych, wykorzystywanych do tlenoterapii hiperbarycznej, czyli zabiegu wspierającego regenerację i rekonwalescencję osób w każdym wieku. W związku z pandemią COVID-19 i ogromnym popytem, spółka planuje uruchomić pierwszą w kraju fabrykę komór hiperbarycznych i koncentratorów tlenu. Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na wyposażenie linii produkcyjnej, organizację produkcji i certyfikację, ekspansje na rynki zagraniczne, pokrycie kosztów pracowniczych i zgromadzenie materiałów oraz półproduktów na pierwsze serie urządzeń. Fabryka powstanie na obrzeżach Trójmiasta.

- Uruchomienie produkcji to dla nas absolutny priorytet po zakończeniu emisji. Pierwszych prototypów spodziewamy się już w pierwszym kwartale 2021 roku, a linię produkcyjną planujemy uruchomić na przełomie 2 i 3 kwartału – mówi Adam Cegielski, prezes Omnioxy S.A. I dodaje: – Sukces emisji świadczy o dużym potencjalne naszego biznesu. Tylko od października do grudnia (a miesiąc się jeszcze nie skończył) sprzedaliśmy łącznie 86 komór. Jeśli utrzymamy takie tempo rozwoju, to przekroczymy nasze plany na 2021 rok z dużą nawiązką.

Omnioxy zamierza zadebiutować na giełdzie w połowie 2022 roku. Spółka ma również duże plany związane z rozwojem na rynkach zagranicznych – trwają rozmowy z partnerami ze Słowacji, Czech i państw skandynawskich.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY