Woolworth wchodzi do Polski. Co oferuje niemiecka sieć sklepów?

Sklep Woolworth w Krakowie
Sklep Woolworth w Krakowie
Pierwszy sklep pod szyldem Woolworth w Polsce zostanie otwarty już 8 maja w Krakowie w parku handlowym Atut Galicyjska. Do tej pory niemiecka sieć uruchomiła ponad 570 sklepów.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Woolworth to sieć dyskontów i domów towarowych, która działa w obecnej postaci od 2010 roku. W tej chwili liczy ponad 570 sklepów zlokalizowanych w niemieckich centrach miast i centrach handlowych. Ekspansja sieci niebawem obejmie także Polskę. 

Woolworth. Co to za sieć?

Woolworth to najszybciej rozwijająca się sieć domów towarowych w Niemczech. Jej przedstawiciele twierdzą, że korzenie marki sięgają 1879 roku i Stanów Zjednoczonych Ameryki. To właśnie w Pensylwanii Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, wpadł na pomysł, aby opatrzony cenami towar wyłożyć na ladzie. 

– Marka Woolworth współkształtowała handel znany w obecnej formie już ponad 140 lat temu. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli przenieść naszą odnoszącą sukcesy koncepcję sprzedaży detalicznej z Niemiec na polski rynek, który uznajemy za bardzo perspektywiczny biznesowo. Nie możemy się doczekać, aby zainspirować Polaków szerokim asortymentem, oferując bardzo dobre jakościowo produkty w uczciwych cenach, co jest szczególnie istotne w czasach wysokiej inflacji. – mówi Radoslav Straka, dyrektor ds. sprzedaży w Woolworth Polska.

Woolworth to sieć, która w swoim asortymencie ma różnorodne produkty codziennego użytku w niskich cenach. Od tekstyliów i odzieży dla całej rodziny, przez AGD i elektronikę użytkową, na produktach drogeryjnych i dekoracyjnych skończywszy. Wolumen produktowy wynosi w przypadku sieci średnio od 8 do 12 tys. artykułów na sklep.

Sklepy marki Woolworth powstają w miejskich centrach handlowych lub specjalistycznych marketach. Obiekty, które powstają lub powstaną w naszym kraju, będą miały powierzchnię sprzedaży od 500 do 2 tys. mkw.

Planowane otwarcia Woolworth w Polsce

  • 8 maja, Woolworth – Kraków, ul. Galicyjska 18.
  • 12 maja, Woolworth – Poznań, ul. Aleje Solidarności 47.
  • 26 maja, Woolwort – Warszawa, ul. Połczyńska 4.

To początek ekspansji - zarządzający marką Woolworth za realny uznają scenariusz wzrostu od 15 do 20 sklepów rocznie w Polsce. W perspektywie średnio-terminowej chcą w Europie stworzyć sieć 5 tys. domów i punktów handlowych. Na polski rynek ma przypaść znaczna część z tego ambitnego planu, czyli 1000 sklepów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ