Woolworth w Warszawie. Pierwszy sklep rusza 26 maja

Woolworth w Warszawie
Woolworth w Warszawie
Sieć Woolworth otwiera swój pierwszy sklep w Warszawie. Oficjalnie wystartuje on 26 maja. Sklep powstał w centrum handlowym Fort Wola przy ulicy Połczyńskiej 4.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Woolworth to posiadająca ponad 580 sklepów w Niemczech sieć dyskontów i domów towarowych. To także marka, która ma prawie 150 lat i uchodzi za prekursora współczesnego handlu. W Polsce zaczyna swoją ekspansję z ambitnym planem otwierania od 15 do 20 sklepów rocznie. I jest na dobrej drodze, bo tylko w maju dyskonty z logo brandu pojawiły się w Krakowie i Poznaniu. Sklep w Warszawie to trzeci krok w tym kierunku.

Przeczytaj także: Woolworth otwiera pierwszy sklep w Polsce

Woolworth w Warszawie

Oferta sklepu obejmuje m.in. tekstylia i odzież dla wszystkich członków rodziny, sprzęt AGD, produkty drogeryjne czy dekoracyjne. Standardowo liczy on średnio od 8 do 12 tys. pozycji na sklep.

Firma planuje także kolejne otwarcia - nie tylko w Warszawie, ale w innych miastach Polski:

  • 8 maja, Woolworth – Kraków, ul. Galicyjska 18, Atut Galicyjska.
  • 12 maja, Woolworth – Poznań, ul. Aleje Solidarności 46, Galeria Pestka.

Woolworth to niemiecka sieć detaliczna. W Niemczech posiada ponad 580 oddziałów i chciałaby podwoić ich liczbę. Od maja 2023 roku Woolworth jest obecny również w Polsce. Sklepy sieci charakteryzują się różnorodnym asortymentem towarów codziennego użytku. Rozciąga się on od artykułów dekoracyjnych i artykułów gospodarstwa domowego, przez elektronikę, drogerie i artykuły upominkowe, po odzież dla całej rodziny. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ