Dostawcy adrenaliny

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
Przybywa amatorów sportów ekstremalnych. To efekt nasycenia rynku spokojniejszymi rozrywkami, ogólnego wzrostu aktywności rodaków i poszukiwania przez nich adrenaliny. A także – większego dostępu do odpowiednich usług, czasami wycelowanych w całą Unię, i ich coraz lepszej jakości. Bo rekomendacje odgrywają tu ważną rolę.

Pięć lat temu sondaż firmy ARC Rynek i Opinia pokazał, że sporty ekstremalne pociągały co dziesiątego Polaka zainteresowanego tematyką sportową – najczęściej mężczyznę (65 proc.). Z kolei z ankiety, którą w zeszłym roku przeprowadził serwis Prezentmarzen.pl, wynika, że już co trzeci rodak chciałby spróbować tej formy aktywności, a ponad połowa uważa, że jest ona bardzo popularna. Z jednej strony – to efekt poszukiwania adrenaliny i euforii, chęci przekraczania własnych ograniczeń, wzrostu fizycznej aktywności Polaków czy zmian w stylu życia. Z drugiej – coraz większego dostępu w kraju do stosownych usług. Promowanych też bardziej niż kiedyś. Podaż tworzy popyt i vice versa. 

Skok z Short Skyvana

Ten trend obserwuje m.in. Anna Bała, menedżer firmy Sky Force z Piotrkowa Trybunalskiego oferującej skoki spadochronowe. Przedsiębiorstwo to założył w zeszłym roku Piotr Jafernik działający w tej branży od 20 lat. – Współpracujemy z kilkudziesięcioma instruktorami, którzy skaczą w tandemach i prowadzą szkolenia. Podczas każdego weekendu wykonujemy kilkadziesiąt skoków – opowiada Bała. 

Jej firma proponuje lot z wysokości 4 tys. m, zarówno osobom z dużym doświadczeniem, jak i tym, które chcą po prostu przeżyć coś wyjątkowego, „odhaczyć” spełnienie ekscytującego marzenia. Za indywidualny, typowo rekreacyjny skok w całości odpowiada instruktor i trzeba zań zapłacić 750 zł....

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 7/2018
 (34)

Więcej możesz przeczytać w 7/2018 (34) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY