Skarbówka rusza z kontrolami firm. "Przedstawiono specjalne wytyczne urzędom celno-skarbowym"

Skarbówka rusza z kontrolami firm. "Przedstawiono specjalne wytyczne urzędom celno-skarbowym"
Mimo pandemii skarbówka szykuje wielką ofensywę w kontrolowaniu firm - donosi Puls Biznesu. Kontrole miały wystartować już wczoraj i potrwają niemal do końca stycznia.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kontrole mają być niemal masowe i potrwają od 11 do 29 stycznia. Co więcej, kontrole obejmą także firmy, które zawiesiły działalność z powodu pandemii. Do nich urzędnicy wejdą w pierwszej połowie lutego. 

Z dziennikiem rozmawiał jeden z pracowników KAS. Jak zaznaczył, podobne akcje organizowano w wakacje, kiedy sprawdzano punkty gastronomiczne w kurortach. Tyle, że styczniowa operacja budzi duże wątpliwości także w w samym KAS. "To niebezpieczny pomysł na szukanie dodatkowych pieniędzy" - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu.

W artykule wypowiada się także Jerzy Matini, doradca podatkowy. Jak zaznacza, skarbówce chodzi najprawdopodobniej o nałożenie jak największej liczby mandatów karnych, by ratować budżet państwa. Z kolei ministerstwo finansów w odpowiedzi na pytania przesłane przez dziennik twierdzi, że kontrole będą dotyczyły tylko warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon i mają dotyczyć sprawdzenia, czy firmy posiadają kasy fiskalne online. Tyle, że z wytycznych przesłanych do regionalnych oddziałów KAS to nie wynika - nie ma w nich informacji, kogo mają dotyczyć kontrole i w jakim zakresie.

Więcej w Pulsie Biznesu

ZOBACZ RÓWNIEŻ