Shares oficjalnie debiutuje w Polsce. Dorota Sierakowska jedną z ambasadorek

Shares - founderzy
Shares - founderzy, fot. materiały prasowe
Od dziś, czyli 4 kwietnia, oficjalnie wystartowała w Polsce aplikacja Shares. To narzędzie inwestycyjne, którym fundamentem jest moduł społecznościowy umożliwiający zapisywanie do konkiretnych grup tematycznych lub wejście pod skrzydła jednego z ambasadorów. W Polsce jest nim m.in. Dorota Sierakowska, współzałożycielka Girls Money Club.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Shares to aplikacja inwestycyjna skupiająca społeczności inwestorów, której globalnymi ambasadorkami są m.in. Siostry Williams i Ed Westwick,  Startup zgromadził w Wielkiej Brytanii już ponad 160 000 użytkowników, a wejście do naszego krajue to jego kolejny krok w europejskiej ekspansji. 

Zobacz także: w co inwestować w 2023 roku

Shares ogłasza ambasadorów w Polsce

Jak informowaliśmy w maju 2022 r., Shares zebrał na inwestycje w innych krajach 50 mln euro. 

- Wiele osób zaczyna swoje doświadczenia z inwestowaniem, od razu skacząc na głęboką wodę, często bez posiadania nawet podstawowej wiedzy o danym aktywie i branży. Chcemy, aby nasi użytkownicy nauczyli się inwestowania jeszcze przed dokonaniem pierwszej transakcji dlatego dajemy łatwy dostęp do wiedzy w prywatnych grupach (społecznościach) w aplikacji. Najpierw naucz się, zrozum jak działają poszczególne aktywa, a dopiero wtedy zacznij inwestować. Ważne aby podejmować świadome wybory. Z tego względu, zaprosiliśmy do współpracy Ambasadorów ze świata finansów aby uczyli naszych użytkowników jak stawiać pierwsze kroki w szeroko pojętym świecie inwestycji, mówi Bartosz Czerkies, General Manager Shares w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Użytkownicy Shares, oprócz dostępu do inwestowania, mogą dołączyć do zamkniętych grup dyskusyjnych - społeczności, gdzie ambasadorzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z obszaru finansów i inwestycji. Każda ze społeczności ambasadorów, oferuje treści w modelu subskrypcyjnym. Na platformie dostępne są również bezpłatne grupy dot. inwestowania lub skupione na konkretnych aktywach. Do grona ambasadorów Shares dołączyła m.in. Dorota Sierakowska, współzałożycielka Girls Money Club.

Społeczności w aplikacji

Dostępne grupy są dedykowane ogólnym tematom inwestycyjnym (#PolskaSpołecznośćInwestycyjna), konkretnym aktywom (#bitcoin) lub wybranym ambasadorom (#GirlsMoneyClub). Po zalogowaniu i weryfikacji tożsamości na platformie, każdy użytkownik może mieć dostęp do dowolnej społeczności Shares i aktywnie w niej uczestniczyć. Grupy ambasadorów są dostępne w modelu subskrypcyjnym - 2,99 EUR/mies. per społeczność, oferując: unikalne treści, możliwość dołączenia do dyskusji, wgląd w aktywność i szczegóły portfela inwestycyjnego oraz notyfikacje wszystkich ruchów inwestycyjnych danego ambasadora.

Do grona ambasadorów w Polsce dołączyła Dorota Sierakowska z Girls Money Club (GMC). Jej działania edukacyjne dla kobiet otrzymały nagrodę za najlepszą inicjatywę edukacyjną 2022 roku podczas konferencji Invest Cuffs. Dorota współprowadzi również jeden z najpopularniejszych podcastów biznesowych dla kobiet w Polsce - Girls Money Club Podcast. W społeczności GMC znajdują się treści dotyczące szeroko pojętych finansów i inwestycji, m.in. w akcje, obligacje, ETFy ale również szczegółowa wiedza o inwestycjach w złoto, strategiach na walutach, w inwestycje alternatywne, NFT czy crypto.

- Stworzyliśmy platformę, która oprócz inwestycji, oferuje łatwy dostęp do społeczności osób zainteresowanych nauką finansów. Naszym zamysłem jest oswojenie wszystkich tematów dotyczących inwestycji, zarówno tych tradycyjnych, jak akcje, ale również tych mniej konwencjonalnych, jak NFT. Dzięki współpracy z Ambasadorami będziemy w stanie przekazać wiedzę naszym użytkownikom i podnieść świadomość w obszarze finansów, dodaje Bartosz Czerkies.

Jak działa Shares?

Shares oferuje możliwość inwestowania już od 1 euro na szyfrowanej platformie inwestycyjnej dla użytkowników iOS oraz Android. Subskrypcja wybranych treści Ambasadora wynosi 2,99 euro/miesiąc. Startup pobiera opłatę od kupna i sprzedaży aktywów cyfrowych w wysokości 1,49 proc. od ich wartości. Platforma umożliwia także dzielenie się swoją aktywnością inwestycyjną i opiniami z innymi użytkownikami platformy - zarówno w społecznościach, jak i w mediach społecznościowych.

W pierwszej części kampanii edukacyjnej aplikacja daje dostęp do inwestycji w kryptowaluty, a w najbliższych tygodniach startup planuje dodać m.in. akcje i ETF.

ZOBACZ RÓWNIEŻ