Aplikacja Shares wkrótce pojawi się w Polsce. Bartosz Czerkies zostaje General Managerem CEE

Bartosz Czerkies
Bartosz Czerkies, fot. materiały prasowe
Shares to pierwsza w Europie aplikacja, która umożliwia przyjaciołom i rodzinie wspólne inwestowanie, dzielenie się transakcjami i omawianie strategii inwestycyjnej w jednej aplikacji. Rozwój zespołu powiązany jest z pozyskaną inwestycją Serii A w wysokości 40 mln dol.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Shares łączy w sobie prostotę produktu inwestycyjnego ze wszystkimi funkcjami, jakich użytkownicy mogą oczekiwać od aplikacji mediów społecznościowych. Fintech buduje unikalną społeczność inwestorów i oferuje klientom bezpłatny dostęp do setek produktów inwestycyjnych już od 1 GBP.

Shares - 40 mld dol. inwestycji

Założona niecały rok temu firma zebrała rundę finansowania Serii A o wartości 40 milionów dol. od inwestorów takich jak Valar Ventures, Singular Capital, Global Founders Capital oraz Red Sea Ventures. Do grona doradców firmy należą André Mohamed - współzałożyciel Freetrade; Didier Valet - były Deputy CEO w Société Générale; Chris Adelbach - Partner Zarządzający w Outrun Ventures nagrodzony UKBAA Angel Investor of the Year oraz Ryan McKillen - współzałożyciel Uber. Obecna runda podnosi całkowitą inwestycję w startup do 50 mln dol. W ciągu 9 miesięcy firma zatrudniła ponad 150 pełnoetatowych pracowników i otworzyła pierwsze trzy biura w Londynie, Paryżu i Krakowie.

Jak tłumaczą założyciele Shares, ich misją jest usuwanie barier, które napotykają na swojej drodze osoby rozpoczynające przygodę z inwestowaniem, demokratyzacja inwestowania, zapewnienie klientom dostępu do zaufanej sieci znajomych i specjalistów, możliwość dyskusji i rozwijania swojego portfolio na bezpiecznej platformie. Fintech chce być liderem rynkowym, obniżając bariery dla nowych inwestorów.

Shares - rosnący zespół w CEE, centrala w Polsce

Bartosz Czerkies, były pracownik Revolut, dołączył do Shares jako General Manager CEE. Będzie odpowiadał za rozwój Shares na rynkach CEE w tym w Polsce, która jest jednym z kluczowych rynków spółki w Europie i została wybrana jako lokalna centrala. Pokieruje stale powiększającym się polskim zespołem, skoncentrowanym na wzroście liczby aktywnych użytkowników, przy zapewnieniu pełnej zgodności z lokalnymi regulacjami. Wcześniej pracował między innymi w Revolut, gdzie odpowiadał za działania marketingowe na rynku polskim. Doświadczenie zdobywał także m.in. w Allegro Pay i PwC.

Zobacz też: Rolex przestaje być symbolem statusu

Firma zamierza nadal zatrudniać najlepsze talenty z Polski, przygotowując się do lokalizacji aplikacji i dostosowując jej funkcje do polskiego rynku.

- Jestem bardzo dumny z zespołu, który budujemy. W ciągu kilku miesięcy dołączyło do nas 150 ekspertów z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wspólnie tworzymy Shares, nową kategorię aplikacji do inwestowania. Inspirujemy się własnymi doświadczeniami, jest dla nas jasne, że na rynku jest nisza. Chcemy usprawnić proces inwestowania i połączyć go z elementem społecznościowym, który radykalnie zmieni sposób, w jaki ludzie inwestują” – mówi Benjamin Chemla, CEO i współzałożyciel Shares. I dodaje: - Naszą misją jest pomaganie ludziom w łączeniu się, dzieleniu się doświadczeniami i długoterminowym inwestowaniu. Od Wielkiej Brytanii po Europę i świat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ