Ruszyła 6. edycja badania Marka Godna Zaufania

Marka Godna Zaufania
Marka Godna Zaufania
Magazyn „My Company Polska” po raz szósty rozpoczął badanie Marka Godna Zaufania. Corocznie przeprowadzane jest ono wśród setek przedstawicieli firm i ma za zadanie wyłonić usługi lub produkty, które darzone są największym zaufaniem wśród przedsiębiorców. W tegorocznej edycji wyróżnione zostaną firmy w 25 kategoriach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Partnerami strategicznymi obecnej edycji są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oraz PKN Orlen, a partnerem wspierającym Attention Marketing.

– Cieszymy się, że pomimo tak trudnego dla przedsiębiorców okresu, a minął już rok od wybuchu pandemii w Polsce, udało nam się wystartować kolejny raz z tak ambitnym projektem. Zależy nam szczególnie na tym, aby teraz jeszcze mocniej oddawać nastroje konsumentów i firm dotyczące poszczególnych sektorów polskiej gospodarki. Bo kiedy, jak właśnie nie w czasie kryzysu należy badać i wskazywać poziom tego zaufania i wzmacniać jeszcze bardziej swoją komunikację zarówno w segmencie B2C, jak i B2B. Gdyż to w czasie kryzysu sprzedaż i wizerunek marek jest jeszcze mocniej zagrożona niż kiedykolwiek, a utrzymanie zaufania stanowi znacznie większe wyzwanie – mówi Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny „My Company Polska”, najszybciej rozwijającego się polskiego magazynu biznesowego.

Tytuł Marka Godna Zaufania przyznawany jest na podstawie spontanicznie wypełnianych ankiet, w których respondenci wskazują daną markę, opierając się na własnych preferencjach, wiedzy i doświadczeniu. To sprawia, że badanie Marka Godna Zaufania najlepiej pokazuje, czyje produkty i usługi najczęściej wybierają przedsiębiorcy.

Badanie w 2021 roku już po raz szósty przeprowadza na zlecenie „My Company Polska”, instytut badawczy Kantar Polska. Podczas zeszłorocznej edycji badanie zostało zrealizowane na podstawie ankiet od prawie 20 000 przedsiębiorców. Respondentami tego badania (wg stanowisk) byli w ponad 43 proc. przedstawiciele kadry kierowniczej (prawie 34 proc. stanowili prezesi oraz ponad 22 proc. specjaliści). W wypełnionych ankietach wymienili łącznie 214 cenionych przez siebie marek, a nagrodzone zostały firmy w 25 kategoriach branżowych, m.in. takich jak: firma leasingowa, firma ubezpieczeniowa, audyt finansowy, samochód osobowy lub dostawczy dla firmy, bank oferujący konto firmowe czy usługi kurierskie. W każdej kategorii przedsiębiorcy mogli wskazać tylko jedną markę. Wszystkie pytania dotyczące marek były otwarte. Dało to równe szanse nominacji każdej marce, niezależnie od jej wielkości i zasięgu. Odpowiedzi respondentów w pełni bazowały na ich osobistej wiedzy i doświadczeniu, co jeszcze bardziej podkreśla znaczenie tytułu Marka Godna Zaufania i rolę zaufania przedsiębiorców w wyborze produktów i usług niezbędnych do ich działalności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ