Rośnie liczba ataków hakerskich. Jak zabezpieczyć pracowników przed utratą danych?

Rośnie liczba ataków hakerskich. Jak zabezpieczyć pracowników przed utratą danych?
Przedstawiamy poradnik zaawansowanych zabezpieczeń wykraczających poza sam system operacyjny

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Różnorodność zagrożeń czyhających w sieci stale rośnie – od czasu wybuchu pandemii liczba cyberataków wzrosła aż o 400 proc. Cyberprzestępcy nieustannie dostosowują swoje metody działania do zmian zachodzących w środowisku IT oraz udoskonalają techniki wykorzystywane do omijania zabezpieczeń. Oznacza to, że konwencjonalnym narzędziom coraz trudniej jest wykrywać ataki hakerskie. Jak więc zmniejszyć podatność naszej organizacji na cyberzagrożenia?

Organizacje powinny przyjąć bardziej kompleksowe podejście do zabezpieczeń, wprowadzając kompleksową ochronę, która zaczyna się już na poziomie sprzętu i obejmuje oprogramowanie oraz usługi wsparcia.

1. Bądź o krok przed hakerami

Aby jak najefektywniej przeciwdziałać cyberprzestępcom, firmy muszą wybierać zabezpieczania wykrywające zagrożenia w trybie 24/7. Takim rozwiązaniem jest HP Wolf Security, które ogranicza możliwości ataku, oferując również zdalne przywrócenie sprawności urządzenia po zainfekowaniu złośliwym oprogramowaniem. Użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie dzięki funkcji samonaprawy, wykrywania luk w pamięci, czy zapobiegania potencjalnym zagrożeniom, poprzez odseparowanie od sieci.

2. Zapewnij bezpieczeństwo na poziomie pobierania załączników i korzystania z internetu

Zespół badawczy HP Wolf Security ds. zagrożeń zidentyfikował w I kwartale 2022 roku 27-procentowy wzrost liczby przechwyconych ataków, w tym zwiększenie liczby złośliwego oprogramowania opartego na skryptach oraz wirusów przemycanych w plikach HTML (HTML smuggling). Jak pokazuje raport HP Wolf Security Threat Insights, w minionym kwartale br., 69 proc. wykrytego złośliwego oprogramowania zostało dostarczone za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast 18 proc. stanowiły pliki pobrane z Internetu. Odpowiedzią na te niepokojące dane może być rozwiązanie HP Sure Click. Te sprzętowe zabezpieczenia chronią komputer przed stronami internetowymi i załącznikami ze złośliwym oprogramowaniem, programami ransomware czy wirusami.

3. Nie pozwól, aby ktokolwiek oglądał Twoje dane

By zapewnić sobie jak najlepszą ochronę, organizacje powinny wybierać urządzenia posiadające wielowarstwowe zabezpieczenia wykraczające poza sam system operacyjny. Właśnie dlatego komputery HP Elite są fabrycznie wyposażone w zabezpieczenia, które umożliwiają firmie i jej pracownikom znacznie bezpieczniejszą pracę, z dowolnego miejsca. Dzięki filtrowi HP SureView Reflect Privacy zawartość wyświetlacza użytkownika jest zawsze chroniona przed niepożądanymi spojrzeniami, zwłaszcza w podróży. O naszą prywatność dba również kamera HP Privacy Camera z fizyczną przesłoną, dzięki której nie trzeba przejmować się podglądaczami. Dodatkowo, funkcja HP Tamper Lock zabezpiecza laptop przed ingerencją z zewnątrz i chroni urządzenie przed fizycznymi uszkodzeniami, wykrywając, kiedy obudowa jest otwierana bez pozwolenia i podejmując natychmiastowe środki ostrożności.

4. Postaw na komputery, które będą chronić Twoich pracowników

Rosnąca liczba potencjalnych luk w zabezpieczeniach sprawia, że ochrona punktów końcowych jest obecnie czymś absolutnie niezbędnym, a organizacje powinny traktować ją priorytetowo. Dla każdej nowoczesnej firmy, kwestia bezpieczeństwa powinna być kluczowym czynnikiem przy wyborze nowego sprzętu. HP preinstaluje portfolio produktów HP Wolf Security for Business w wybranych modelach swoich komputerów HP Elite i HP Pro. Urządzenia wyposażone są również w oprogramowanie HP Sure Sense, które korzysta m.in. ze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do zapewniania wyjątkowej ochrony przed niespotykanymi wcześniej zagrożeniami. Ponadto, w obliczu ataku na oprogramowanie układowe bezpieczeństwo pomoże zachować samonaprawiający się system BIOS HP Sure Start Gen6. Z kolei dzięki rozwiązaniu HP Sure Run Gen4 przedsiębiorstwa będą w stanie powstrzymać nieautoryzowane zmiany w ustawieniach bezpieczeństwa i pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się złośliwego oprogramowania.

Sprawdź, który laptop HP będzie idealnym wyborem dla Twojej firmy TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ