Rekrutacja bez uprzedzeń

Rekrutacja bez uprzedzeń
„Wierzyć w ludzi i w ich talenty, nie w ograniczenia i bariery” to główne przesłanie poradnika dobrych praktyk na temat inkluzywnej rekrutacji przygotowany z inicjatywy Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w ramach programu Working Together we współpracy z partnerami The Adecco Group oraz kancelarią prawną Sdzlegal Schindhelm.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Różnorodność napędza innowacje, kreatywność i zaangażowanie. Dlatego już od czterech lat w ramach programu Working Together prowadzimy działania wzmacniające świadomość na temat znaczenia włączającego, pełnego szacunku i budującego poczucie przynależności środowiska pracy, niezależnie od indywidualnych różnic. Budowanie kultury organizacyjnej rozpoczyna się już w procesie rekrutacji, na pierwszym etapie doświadczenia kandydata. Mając to na uwadze, wspólnie z naszymi partnerami, stworzyliśmy poradnik dobrych praktyk w inkluzywnej rekrutacji. Niech będzie on pierwszym krokiem do zmiany sposobu działania, do tworzenia miejsc pracy, w których wszyscy członkowie zespołu czują się doceniani, wysłuchani, traktowani z szacunkiem i pewni siebie.– mówi Janusz Dziurzyński, Wiceprezes ABSL

Organizacje, które tworzą takie miejsca pracy, gdzie powszechne są akceptacja, zrozumienie i otwartość, mają szansę rosnąć, odkrywać kolejne talenty i rozwijać się. W ślad za tymi dobrymi praktykami, zawsze będzie szedł również rozwój biznesu, a różnorodne i inkluzywne miejsca pracy, będą cieszyły się zaufaniem naszego największego kapitału, czyli... ludzi.

Link do poradnika: O różnorodności i  inkluzywności słów kilka. Poradnik dobrych praktyk

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY