Ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów 2021 [CZĘŚĆ 1]

Fot. archiwum twórcy Fot. archiwum twórcy
W marcowym numerze "My Company Polska" publikujemy ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów. To już kolejna edycja naszego zestawienia. Dziś prezentujemy miejsca od 50-41.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

19,78 mld dolarów - tyle przez ostatnie 12 miesięcy zarobił YouTube. Codziennie wpadało do jego kasy 54 mln dolarów, czyli jakieś 200 mln zł. I mówimy tu o zarobku. Pandemia choć uziemiła wiele biznesów, to inne wyniosła do góry. Jednym z nich jest internetowa rozrywka – serwisy streamingowe przeżywają oblężenie, a YouTube notuje rekordowe wpływy z reklam.

Czy to najlepszy moment na rozwijanie kanału na YouTube? Najprawdopodobniej tak. – Youtuberzy to milionerzy – mówi w rozmowie z „My Company Polska” Blowek. Przyznam, że jeszcze nigdy nie miałem takich wzrostów hajsu z adsense jak w 2020 roku - informuje Maciej Dąbrowski z kanału Z Dvpy. W Internecie czekają olbrzymie pieniądze, zwłaszcza teraz, a bohaterowie naszego rankingu udowadniają, że można zarabiać je zarówno na graniu w gry, robieniu makijażów jak i kręceniu po prostu śmiesznych filmików. A to dopiero wierzchołek finansowej góry lodowej, bo przecież na bazie sukcesu w serwisie video twórcy rozwijają własne sklepy, marki odzieżowe a nawet portale informacyjne.

50. CYBER MARIAN

Subskrypcje: 1,25 mln
Wyświetlenia: 453 mln

Tegoroczny ranking zamyka Cyber Marian, ale umówmy się – czy ktoś wyobrażałby sobie takie zestawienie bez jednego z najpopularniejszych twórców w historii polskiego YouTube'a? Cyber Marian to postać kultowa, a jego charakterystyczny wizerunek zna chyba każdy, kto choć raz skorzystał z dobrodziejstw Internetu. W oficjalnym sklepie youtubera można kupić nie tylko ubrania, ale również słynne okulary, które upodobnią was do swojego idola.

49. DILEREK MINECRAFT

Subskrypcje: 1,25 mln
Wyświetlenia: 343 mln

Karol zamieszcza na swoim kanale przede wszystkim filmy z Minecrafta, ale nie tylko, bo czasem wkradnie się jakiś vlog, tematyczne klipy lub po prostu inne gry. Poza tym tworzy muzykę oraz zajmuje się fotografią i montażem.

48. MIŁOŚNICY CZTEREK KÓŁEK - ZRÓB TO SAM

Subskrypcje: 1,26 mln
Wyświetlenia: 269 mln

Kanał, który powinien śledzić absolutnie każdy fan motoryzacji. Jego twórca nie tylko radzi, jak uporać się z najczęstszymi problemami z naszymi samochodami, ale również wprowadza widzów w tajniki mechaniki pojazdowej.

47. TRENUJ Z KRZYCHEM

Subskrypcje: 1,26 mln
Wyświetlenia: 216 mln

Mistrz świata trików piłkarskich i najbardziej doświadczony performer w Polsce. Krzysztof Golonka występował w „Mam Talent”, a jego umiejętności zna chyba każdy fan ulicznej piłki. Prowadzi własny sklep internetowy, w którym można kupić nie tylko akcesoria sportowe, ale także poradnik piłkarski wydany w formie książki i płyty DVD. Współpracował m.in. z New Balance, Coca-Colą i Canonem.

46. HISTORIA BEZ CENZURY

Subskrypcje: 1,3 mln
Wyświetlenia: 258 mln

Wiedza historyczna (nie tylko ta podstawowa!) w pigułce oraz w przystępnym podaniu. Twórcą i właścicielem kanału jest Tomasz Okoń.

45. MARTIN STANKIEWICZ

Subskrypcje: 1,3 mln
Wyświetlenia: 267 mln

Zaczynał jako reżyser kina niezależnego, obecnie – jeden z najpopularniejszych internetowych twórców. Sam o sobie mówi, że stara się być śmieszny w tym smutnym świecie. W filmikach prezentuje scenki z życia codziennego w krzywym zwierciadle, a jego znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość produkcji oraz dbałość o każdy szczegół. Napisał książkę, współpracuje z markami – jego reklama zrobiona dla IKEI stała się hitem Internetu.

44. WAKSY

Subskrypcje: 1,31 mln
Wyświetlenia: 346 mln

„Nowe odcinki co wtorek o 16!” - zapewniają Paulina i Przemek, a więc pomysłodawcy kanału. Ich klipy to typowa youtube'owa treść spod znaku lifestyle'u – z filmików dowiemy się m.in. jacy są typowi nauczyciele na lekcjach online, a także czego nie robić w mikołajki. W zeszłym roku wzięli udział w kampanii promocyjnej nowego modelu butów od Adidasa.

43. DOMINIK ŁUPICKI

Subskrypcje: 1,31 mln
Wyświetlenia: 290 mln

Nastoletni twórca niedawno zrobił sobie chwilową przerwę od YouTube'a, a prowadzenie jego kanału przejął jeden z fanów. Wielki idol pokolenia Z, jest synem DJ-a Remo, właściciela wytwórni My Music. Na Instagramie obserwuje go ponad milion internautów.

42. DAWID FRANK

Subskrypcje: 1,32 mln
Wyświetlenia: 239 mln

Na YouTube jest znany ze swoich szalonych eksperymentów. „Robi dziwne rzeczy” - kwitują jego fani. Dla przykładu, kilka miesięcy temu smażył naleśniki z napojów energetycznych i Coca-Coli.

41. ADBUSTER

Subskrypcje: 1,36 mln
Wyświetlenia: 245 mln

AbBuster konfrontuje reklamy z rzeczywistością – testuje produkty i usługi. W jednym z ostatnich filmików porównywał pulsoksymetry. Zasyłynął wieloma ciekawymi inicjatywami - pokazał widzom Czarnobyl, holował czołg taśmą klejącą, gotował ciekły azot w czajniku, jadł kiszone śledzie, które pachną szambem, robił wywiad z gen. Hermaszewskim, a także szukał w Montanie lokacji z gry Far Cry 5. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY