Przelicznik walut - który jest najwygodniejszy?

Przelicznik walut to przydatne narzędzie online /
Przelicznik walut to przydatne narzędzie online / Fot. Materiały własne
Przelicznik walut przydaje się w wielu sytuacjach, niemniej jest ważny zwłaszcza dla inwestorów. Z czego warto korzystać?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wybierając przelicznik walut warto kierować się dwoma kryteriami. Po pierwsze, dane muszą być aktualne i pochodzić z wiarygodnych źródeł. W internecie nie brakuje narzędzi online, które działają jako kalkulatory walut, niemniej wykorzystują dane historyczne, np. z poprzedniego roku. Są to zwykle rozwiązania opracowane przez początkujących programistów, którzy jedynie chcą przetestować swoje umiejętności. 

Sprawdź: Najdroższa kawa świata

W momencie gdy znajdziemy przelicznik walut, sprawdźmy czy dane są aktualizowane i opierają się na kursie walut z NBP.

Po drugie, ważna jest sama funkcjonalność kalkulatora. Czy interfejs jest łatwy w użyciu? Czy samo narzędzie działa szybko i sprawnie? Czy jesteśmy zmuszani do zakładania konta lub oglądania niezliczonej ilości reklam, zanim dokonamy odpowiednich obliczeń? 

Przelicznik walut wbudowany w google.pl

Według nas najlepszym, najwygodniejszym przelicznikiem jest ten wbudowany bezpośrednio w wyszukiwarce google.pl. 

Kalkulator walut z google.pl działa w prosty sposób - w formie komendy wpisujemy wartość waluty "A", którą chcemy zobaczyć w formie waluty "B". Dla przykładu:

  • 1000 usd in pln
  • 500 pln in euro
  • 700 pln in pounds

Po wpisaniu danej komendy zobaczymy wynik bezpośrednio w wyszukiwarce, na górze ekranu. Dane pochodzą z Morningstar (waluty) lub Coinbase (kryptowaluty). Do tego możemy w każdej chwili zmienić walutę i wpisać inną wartość, jak również sprawdzić na wykresie dane historyczne z ostatniego dnia, 5 dni, miesiąca, roku czy nawet 5 lat i więcej. 

Sprawdź: Tiktokerzy

Przelicznik wbudowany w google.pl jest ponadto darmowy, nie wymaga logowania, jak również działa tak samo dobrze na komputerze, jak i smartfonie. Zdecydowanie jest to narzędzie, z którego warto korzystać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ