Ponad 90% funduszy hedgingowych prognozuje wysoką cenę Bitcoina na koniec roku

Bitcoin za ponad 50 tys. dol. - to na pewno / Fot.
Bitcoin za ponad 50 tys. dol. - to na pewno / Fot. Pexels.com
Fundusze hedgingowe przewidują, że do końca roku padnie nowy rekord wyceny Bitcoina. Jakie kwoty wchodzą w grę?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Crypto Parrot, firma dostarczająca symulator handlu kryptowalutami, przeprowadziała badanie wśród 55 funduszy hedgingowych. Aż 65% z nich wskazuje, że do końca 2021 r. Bitcoin uzyska wycenę na poziomie między 50 a 100 tys. dolarów. 

Dodatkowo 21% funduszy wyznaczyło cenę na poziomie od 100 do 150 tys. dol. na koniec br. Tylko 1% ankietowanych prognozuje, że cena BTC do końca 2021 r. wyniesie mniej niż 50 tys. dol. 

Inspiracje: Kate Upton

Samo badanie, co istotne, zrealizowane zostało w pierwszym kwartale br. za pośrednictwem Elwood Asset Management. 

Kapitalizacja rynku od 2 do 5 bilionów dolarów

Badanie wykazało też, że 63% funduszy hedgingowych uważa, że kapitalizacja rynku kryptowalut wyniesie od 2 do 5 bln dolarów. Obecnie to już ok. 2,1 bln dol. 

Kolejne 21% przewiduje, że kapitalizacja rynku spadnie do 1-2 bln dol., a 11% prognozuje, że będzie to od 5 do nawet 10 bln dol. Warto zauważyć, że kapitalizacja złota wynosi ponad 11 bln dol. Bitcoin z kolei, przy obecnej wycenie 48 300 dol., ma kapitalizację na poziomie 908 mld dol. 

Większość funduszy przekonuje, że zwyżkowy trend zostanie utrzymany, a wycena BTC osiągnie ok. 100 tys. dol. jeszcze w tym roku. Trudno natomiast przewidzieć, jak długo uda się utrzymać taki poziom. 

Inspiracje: Jessica Biel 

Sam rynek ciągle jest w stosunkowo początkowej fazie i nie jest uważany za dojrzały. Jego kapitalizację napędza zarówno napływ pieniędzy z instytucji finansowych, jak również inwestorów prywatnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ